Ruszają Dni Krakowa 2023. Przed nami pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy

i

Autor: Freepik Zdjęcie poglądowe

Wydarzenia w Krakowie

Ruszają Dni Krakowa 2023. Przed nami pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy

2023-06-01 8:49

Do 30 czerwca potrwają tegoroczne Dni Krakowa. Przez cały miesiąc na mieszkańców miasta czeka wiele atrakcji, a jedną z nich jest z pewnością pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy, który ma być nie lada gratką dla miłośników jednośladów. Jak będzie wyglądała trasa przejazdu? Kiedy rozpocznie się rajd? Sprawdźcie w naszym materiale.

Dni Krakowa 2023. Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy. Kiedy się odbędzie?

Zgodnie z zapowiedziami magistratu, w czwartek, 1 czerwca oficjalnie rozpoczęły się Dni Krakowa 2023. Przez cały miesiąc w stolicy Małopolski odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak Wielka Parada Smoków, Krakowski Festiwal Filmowy czy Pochód Lajkonika. Nie zabraknie także sportowych emocji w ramach Igrzysk Europejskich 2023. Specjalnie dla was przygotowaliśmy galerię dotyczącą tegorocznych Dni Krakowa! Jakie wydarzenia będą odbywały się w mieście? Koniecznie sprawdźcie!

Oprócz imprez i atrakcji w stolicy Małopolski odbędzie się także pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy, który rozpocznie się w piątek, 2 czerwca. Uczestnicy spotkają się o godz. 19:30 przy Muzeum Narodowym. Start rajdu zaplanowano na godz. 20:00.

Pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy. Trasa

Co ważne, trasa tegorocznego rajdu będzie zabezpieczana przez policję, więc kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu.

Plac przed Muzeum Narodowym (al. 3 Maja) – al. Krasińskiego – Konopnickiej (tunel) – Barska – Ludwinowska – Rollego – Warneńczyka – Kalwaryjska – Staromostowa – Brodzińskiego – Nadwiślańska – Solna – Zabłocie - Herlinga Grudzińskiego – Klimeckiego – Nowohucka – Stoczniowców – Ofiar Dąbia – al. Pokoju – al. Jana Pawła II – pl. Centralny – al. Andersa – rondo Kocmyrzowskie – Bieńczycka – al. Jana Pawła II – Mogilska – Lubomirskiego – tunel – Kalinowskiego – Pawia – al. Słowackiego – al. Mickiewicza – plac przed Muzeum Narodowym (al. 3 Maja).

Rowerzyści przejadą wspólnie ponad 20 km, a Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy 2023 zakończy się około godz. 22:30.

Przejazd odbędzie się wieczorową porą, aby zwrócić w szczególny sposób uwagę na kwestię oświetlenia rowerzystów podróżujących po zmierzchu czy w warunkach ograniczonej widoczności. Wszystkie osoby chętne do udziału w przejeździe prosimy o pamiętaniu o obowiązkowych elementach wyposażenia roweru – informuje magistrat.

Zgodnie z obietnicą na mieszkańców czeka dużo dobrej muzyki, pamiątkowe gadżety, zabawa, a dla zapominalskich – rowerowe oświetlenie.

Wieczorny Express - Maciej Kawecki
Źródło: Ruszają Dni Krakowa 2023. Przed nami pierwszy Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy