Teatr Łaźnia Nowa, fot. Google Maps

i

Autor: brak danych

Dom Utopii i Teatr Łaźnia Nowa włączają się w pomoc ludziom koczującym na granicy polsko-białoruskiej

2021-10-11 13:01

Zebrane w ramach akcji rzeczy - koce i folie termiczne trafią do Michałowa gdzie Łaźnia Nowa będzie wystawiała spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Przedstawienie zostanie również pokazane w leżących przy granicy Narewce i Gródku

Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Łaźni i współinicjator powstania Domu Utopii - Międzynarodowego Centrum Empatii wyjaśnia, że spektakl i wydarzenia na granicy stanowią niebywały wręcz splot okoliczności. 

"Ginczanka" została zarekomendowana do podróży po małych miejscowościach przez Teatr Polska, to taki program finansujący prezentację spektakli na prowincji. My ten Gródek i Narewkę mieliśmy w planach już w lipcu i nagle jakimś zrządzeniem losu widzimy, co się dzieje na granicy i zupełnie spontanicznie powstał pomysł, żeby zadzwonić do Michałowa, zapytać czy czegoś nie trzeba, skontaktowaliśmy się z koordynatorem. I to jest magiczne, bo ten spektakl jest o wykluczeniu, to niesamowite, że to zbiegło się w ten sposób - mówi. 

Dodaje, że obowiązkiem ludzi kultury jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. 

Łaźnia Nowa i Dom Utopii to są miejsca, które podkreślają pewien rodzaj zobowiązania instytucji kultury do głębokiego zaangażowania się w sprawy społeczne, do głębokiej empatii i współodczuwania - stwierdza. 

Bartosz Szydłowski przypomina, by przynoszone rzeczy były nowe lub świeżo wyprane. „Takie, jakimi każdy z nas chciałby się okryć albo otulić własne dziecko” - mówi. 

Protest w obronie dzieci z Michałowa w Opolu

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Średnia to raptem 6/10. Podwyższysz ją?

Pytanie 1 z 10
Janusz Kamiński jako jedyny Polak zdobył dwa Oscary. Pierwszy z nich był za "Listę Schindlera", a drugi za film...
Źródło: Dom Utopii i Teatr Łaźnia Nowa włączają się w pomoc ludziom koczującym na granicy polsko-białoruskiej