Ferie w Krakowie. Dzieciaki nie będą się nudzić!

2022-01-14 17:08 KK
lodowisko nck
Autor: Kuba Kusy

Wyjścia do muzeów, warsztaty, spektakle teatralne i zimowe szaleństwo przy największej hali widowiskowej w Polsce. W nadchodzące ferie zimowe, najmłodsi krakowianie nie będą mogli narzekać na nudę.

Miasto po raz kolejny organizuje akcję „Zima w szkole”. W jej ramach w 29 podstawówkach odbędą się zajęcia artystyczne, sportowe czy warsztaty językowe. Bogatą ofertę przygotowały centra kultury. 

Dzieci mają zajęcia warsztatowe, fotograficzne, ceramiczne, z filmu animowanego, z rysowania mandal. Oprócz tego wychodzą dwa razy w tygodniu na wycieczkę. Mamy takie wyjścia do Muzeum Nowej Huty i do Muzeum Witrażu - wylicza Barbara Mendera-Ziemińska z Centrum Młodzieży imienia Henryka Jordana. 

Ferie w Nowohuckiej Centrum Kultury upłyną z kolei pod znakiem Festiwalu Teatrów dla Dzieci.

Przygotowaliśmy aż 18 spektakli i oczywiście najwięcej odbędzie się w sali teatralnej, ale będą też w sali kameralnej, ale będą też spektakle dla nas-najów, czyli najmłodszych dzieci. W specjalnej, nieteatralnej przestrzeni widzowie mieszają się z aktorami - zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Spektaklom towarzyszyć będą również warsztaty. Tradycyjnie przed „Encekiem” w ferie działać będzie lodowisko. 

Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza dzieci na spotkania ze zwierzętami. Edukatorzy zabiorą uczestników na spacer Zimową Ścieżkę Zwiedzania, w programie jest także karmienie zwierząt w Mini-ZOO. Dla miłośników białego szaleństwa swoją ofertę ma Tauron Arena Kraków. Znajdą tam darmową ślizgawkę i górkę do zjeżdżania na pontonach. Najmłodsi mogą skorzystać z atrakcji w podziemiach hali przy ul. Lema. Można tam spróbować swych sił w organizowanych przez Krakowski Klub Curlingowy „Ferii z curlingiem”. 

Szczegółowy wykaz instytucji organizujących zajęcia dla najmłodszych jest dostępny na miejskim portalu „Magiczny Kraków”.

Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?