Hutnik Kraków rozegra „Wyjątkowy Mecz”. Piękna inicjatywa klubu

i

Autor: Paweł Jerzmanowski/Hutnik Kraków

Przed nami charytatywny mecz w Krakowie

Hutnik Kraków rozegra „Wyjątkowy Mecz”. Piękna inicjatywa klubu

2023-03-20 10:50

Hutnik Kraków już niebawem będzie świętował 73. urodziny! Z tej okazji władze klubu zdecydowały o połączeniu pięknej rocznicy z wyjątkową akcją społeczną. Niedługo krakowianie będą mogli wybrać się na „Wyjątkowy Mecz”. O jakie wydarzenie chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wyjątkowy mecz w Krakowie

Hutnik Kraków został założony 21 marca 1950 roku. We wtorek klub będzie obchodził 73. urodziny, a to wyjątkowa okazja do zorganizowania wyjątkowego wydarzenia.

Z inicjatywy Hutnika przygotowano „Wyjątkowy Mecz”, w którym wspólnie zagrają piłkarze klubu oraz osoby cierpiące na Zespół Downa.

- 21 marca na całym świecie znany jest przede wszystkim jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego wybór naszych gości do wspólnego świętowania urodzin klubu był oczywisty. Od dłuższego czasu regularnie na naszym stadionie gościmy Janka Zawartkę, podopiecznego Stowarzyszenia Tęcza, który wspiera nasz dział mediów klubowych. Tym razem do Janka dołączą również inni – czytamy w komunikacie.

Na Suchych Stawach pojawią się podopieczni Stowarzyszenia Tęcza, którzy posiadają drużynę piłkarską złożoną z osób cierpiących na Zespół Downa. Drużyna przed meczem zostanie wzmocniona przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Zawoi.

- Wszystkich kibiców zapraszamy również do włączenia się w symboliczną akcję ubierania dwóch różnych skarpetek w tym dniu. Chromosom swoim wyglądem przypomina bowiem skarpetę. My zadbamy o to, aby pomieszać naszym zawodnikom getry - czytamy.

Jak przystało na urodziny – nie zabraknie oczywiście tortu. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Mecz rozpocznie się we wtorek, 21 marca o godz. 16:00. Dla kibiców otwarta zostanie trybuna od strony budynku klubowego.

Zakochane rysie w bydgoskim Myślęcinku

QUIZ PRL: Mąż jest z zawodu dyrektorem. Pamiętasz te zawody?

Pytanie 1 z 10
Pegeery dawały pracę „wioskowym głupkom”, ponieważ:
Źródło: Hutnik Kraków rozegra „Wyjątkowy Mecz”. Piękna inicjatywa klubu