Igrzyska Europejskie 2023. Kajakarze powalczą o medale na Kryspinowie. Popularna plaża zostanie zamknięta

i

Autor: Zrzut ekranu/Google Maps

Wiadomości

Igrzyska Europejskie 2023. Popularna plaża na Kryspinowie będzie zamknięta. Kajakarze powalczą o medale

2023-06-07 14:24

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie rozpoczną się za dwa tygodnie. Jedną z aren zmagań dla sportowców będzie Zalew Kryspinów, gdzie kajakarze powalczą o złote medale. To świetne informacje dla kibiców, ale kiepskie dla fanów wypoczynku nad wodą, bo mieszkańcy w upalne dni nie będą mogli skorzystać z najpopularniejszej plaży na Kryspinowie.

Igrzyska Europejskie 2023. Kajakarze powalczą o złoto. Czy Kryspinów zostanie zamknięty?

21 czerwca w Krakowie rozpoczną się Igrzyska Europejskie 2023. W Małopolsce i na Śląsku do rywalizacji stanie ponad 7 tys. sportowców walczących o medale w 29 dyscyplinach. Do stolicy Małopolski przyjadą także kajakarze, aby wziąć udział w zawodach na terenie Zalewu Kryspinów. To z pewnością widowisko, które przyciągnie wielu kibiców. Niestety, kajakarze mogą pokrzyżować plany fanom spędzania czasu na plaży na Kryspinowie. Najpopularniejsza z nich zostanie wyłączona z użytku na czas trwania zawodów w ramach Igrzysk Europejskich 2023.

W związku z organizacją największej imprezy sportowej w Europie w tym roku, muszą zostać wprowadzone ograniczenia, które polegają na wyłączeniu fragmentu plaży po to, aby bezpiecznie można było przygotować trybuny i przeprowadzić samą imprezę. Zaraz po tym trybuny i tymczasowy tor kajakowy zostaną zdemontowane tak, żeby jeszcze tego lata, jeszcze w lipcu mieszkańcy mogli korzystać w tradycyjny sposób z tego urokliwego miejsca – informuje rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023 Dawid Gleń.

Część plaży nad Zalewem Kryspinów, na której odbędą się zawody kajakarskie została już wygrodzona i wyłączona z użytku. 

Nie wygradzamy całego zbiornika. Na terenie zalewu powstaje tymczasowy tor. Jego budowa polega na zatopieniu betonowych obciążników, do których przymocowane są boje. One wyznaczają trasę toru kajakarskiego. Na brzegu, na miejscu plaży powstały już tymczasowe trybuny, skąd kibice będą mogli oglądać zmagania sportowe. To także infrastruktura potrzebna do obsługi sportowców, aby w jak najlepszych warunkach mogli przygotować się do zawodów. Pozostała część zbiornika i plaży będą dostępne – dodaje Dawid Gleń.

Igrzyska Europejskie 2023. Utrudnienia w rejonie Zalewu Kryspinów

Sama organizacja i budowa toru może wiązać się z utrudnieniami dla mieszkańców w rejonie Kryspinowa. Krakowianie nie muszą się jednak martwić, bo te nie powinny potrwać zbyt długo.

Nie wyłączamy z ruchu dróg publicznych, bo to nie jest konieczne. Na pewno pojawi się tam spora ilość kibiców, sportowców i działaczy, ale mieszkańcy są przyzwyczajeni do zwiększonych ilości osób czy zwiększonego ruchu, dlatego pewnie świetnie sobie z tym poradzą, natomiast jedno jest pewne – w związku z pracami pojawia się tam dużo ciężkiego sprzętu, na drogach pojawiają się samochody ciężarowe, które dowożą elementy infrastruktury tymczasowej. Po igrzyskach w trakcie demontażu będzie podobnie. Prosimy o uwagę na drogach – informuje rzecznik.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli obejrzeć sprint kajakowy nad Zalewem Kryspinów wciąż mogą kupić bilety na to wydarzenie.

Karnet normalny na kwalifikacje i finały to koszt od 120 do 184 zł w zależności od wybranej trybuny. Bilet ulgowy to koszt 76 lub 120 zł. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wejściówek można zapoznać się na stronie internetowej Igrzysk Europejskich 2023. 

Wiemy, jak będą wyglądały medale Igrzysk Europejskich 2023

Bogusław Wołoszański o polskich filmach historycznych | Wieczorny Express
Źródło: Igrzyska Europejskie 2023. Popularna plaża na Kryspinowie będzie zamknięta. Kajakarze powalczą o medale