Seweryna Udzieli Kraków

i

Autor: Łukasz Miłoszewski

Koniec powodzi w Bieżanowie? Przepust przy ul. Udzieli będzie drożny

2021-07-23 16:09

Kraków wraz z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi i Wodami Polskimi udrożnią przepust przy ul. Udzieli w Bieżanowie. To właśnie z jego powodu wezbrana po ostatnich ulewach Drwinka zalała okoliczne domy.

Miasto oczyści przepust na należących do niego terenach. Podobnie zrobią kolejarze, którzy dodatkowo zamontują wodowskazy, pomagające w zdalnym monitorowaniu poziomu wody. Na tym ich rola się nie kończy. 

Koniec powodzi w Bieżanowie? Przepust przy ul. Udzieli będzie drożny:

Nasi inżynierowie zastanowią się czy nie trzeba zmodyfikować kraty chroniącej wejście do przepustu przy zboczu nasypu kolejowego. Tam mieszkańcy prosili o pewne modyfikacje, zastanowimy się czy ich nie wprowadzić - tłumaczy Piotr Hamarnik, rzecznik krakowskiego oddziału PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Wody Polskie zajmą się z kolei nielegalnymi przyłączami do Drwinki.

Musimy zidentyfikować, kto jest podpięty do przepustu w sposób legalny i nielegalny, bo nielegalne wyloty również są przez nas zidentyfikowane. zostaną one zlikwidowane, zdyscyplinujemy też ich właścicieli, by retencjonowali wodę na swoich działkach - tłumaczy Małgorzata Sikora, dyrektor Wód Polskich w Krakowie. 

Dariusz Nowak, rzecznik urzędu miasta wyjaśnia, że nie wykluczone są kolejne działania. 

Tam spinają się cztery rzeki. Tam jest Wisła i Serafa, Drwina Długa i Drwinka. Tam jest potrzebna szersza koncepcja, ale najpierw zrobimy symulację po tych działaniach oczyszczających i sobaczymy, jak to będzie działało - stwierdza. 

Niewykluczone, konieczne będzie pogłębienie koryta i zlikwidowanie spiętrzeń, jakie pojawiły się na Drwinie Długiej w ramach budowy mostu i gazociągu.

Czy umami nas mami? Co to jest umami?

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Źródło: Koniec powodzi w Bieżanowie? Przepust przy ul. Udzieli będzie drożny