Kraków: będzie więcej odłowni na dziki. W jakich miejscach zostaną postawione?

2021-09-08 9:56 nm
Dziki w Bydgoszczy
Autor: webandi/Pixabay/CC0

Będą dwie kolejne odłownie na dziki w Krakowie. Jak podał Urząd Miasta, zostaną postawione w najbardziej newralgicznych miejscach. Do tej pory w Krakowie działała jedna odłownia.

Temat dzików w Krakowie znany jest od dłuższego czasu. Zwierzęta regularnie pojawiają się w różnych częściach miasta. Pomóc miała w tym odłownia, która przechwytywała zwierzęta. Zbudowało ją pogotowie dla dzikich zwierząt. Początkowo została ustawiona na Ruczaju, następnie przeniesiono ją na Osiedle Podwawelskie. Dziki, które złapały się w odłownie, były następnie przetransportowywane w bezpieczne dla nich miejsce.

W związku z tym, że urządzenie się sprawdziło w praktyce, zdecydowano, że w niedługim czasie powstaną jeszcze dwie kolejne klatki. Zostaną ustawione w najbardziej newralgicznych miejscach w mieście

Szczepionki przeciw COVID-19 są przebadane i bezpieczne

W przypadku spotkania dzików, należy stosować się do następujących zasad:

  • nie zbliżać się do zwierząt, nie drażnić ich i spokojnie oddalić się z miejsca
  • nie dokarmiać zwierząt
  • odpadki organiczne (np. odpadki spożywcze i popsutą żywność) wyrzucać i wywozić wyłącznie do miejsc do tego przeznaczonych, zabezpieczonych przed dostępem zwierząt wolno żyjących
  • zabezpieczać pojemniki na śmieci, a w razie konieczności opróżniać je częściej
  • stosować pojemniki z przykryciem – uniemożliwiające wyciąganie odpadów przez zwierzęta
  • zachować dbałość o porządek i czystość terenu – zwłaszcza w odniesieniu do śmieci mogących stanowić bazę żerową dla zwierząt.
Sonda
Czy należy przeprowadzić odstrzał dzików?
Źródło: Kraków: będzie więcej odłowni na dziki. W jakich miejscach zostaną postawione?
Nasi Partnerzy polecają