Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Pixabay Egzamin ósmoklasisty

Kraków: Rozpoczął się najważniejszy sprawdzian uczniów szkół podstawowych

2021-05-25 21:42

Testem z języka polskiego rozpoczęły się trzydniowe egzaminy ósmoklasistów. W środę uczniowie będą pisać egzamin z matematyki, a w czwartek zmierzą się z arkuszem z języka obcego.

Egzaminy ósmoklasisty już po raz drugi odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym. Wytycznych przygotowanych dla dyrektorów szkół jest wiele. Uczniowie między innymi wchodzą do budynku różnymi wejściami. Na terenie szkoły obowiązuje również obowiązek zakrywania ust i nosa, a maseczkę zdjąć można dopiero po zajęciu miejsca w ławce, między którymi muszą być około 2 metrowe odstępy.

Krakowska Farma Miejska

Pierwszego dnia egzaminów uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. W arkuszu znalazł się między innymi fragment Pana Tadeusza czy rozprawka na temat poznawania samego siebie. Uczniowie z krakowskich szkół po wyjściu z egzaminu byli w dobrych nastrojach, choć część z nich została zaskoczona przygotowanymi pytaniami.

Podczas tegorocznego egzaminu ósmoklasisty z powodu licznych problemów z nauczaniem zdalnym zmniejszono wymagania edukacyjne. Z listy lektur obowiązkowych zniknęły między innymi „Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego. Zmniejszona została również lista pojęć i terminów z zakresu teorii literatury, środków stylistycznych i językowych. Natomiast na samym arkuszu pojawiło się mniej zadań, niż zazwyczaj.

Do egzaminu ósmoklasisty w Małopolsce przystępuje w tym roku ponad 32 tysiące uczniów. Wyniki majowych testów uczniowie poznają na początku lipca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Testem z języka polskiego rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty:

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Źródło: Kraków: Rozpoczął się najważniejszy sprawdzian uczniów szkół podstawowych