Miesiąc Krakowianek 2024

i

Autor: materiały prasowe UMK

Marzec miesiącem Krakowianek!

2024-02-29 20:14

Po raz trzeci Kraków celebruje „Miesiąc Krakowianek”! To okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. W tym roku czeka nas ponad 100 wydarzeń.

"Miesiąc Krakowianek 2024". Czeka nas ponad 100 wydarzeń

Będą rozmowy o zdrowiu, ciele i emocjach, zaplanowano warsztaty WenDo i szkolenia z samoobrony dla dziewczyn. Będą zajęcia z jogi i kobiecy maraton. Nie zabraknie również herstorii oraz spacerów śladem słynnych krakowianek.

Każda mieszkanka znajdzie coś dla siebie. Są też warsztaty taneczne, rozmowy o feminizmie, są spotkania poświęcone biznesowi i przedsiębiorczości - zachęca Nina Gabryś, pełnomocniczka Prezydenta ds. Polityki Równościowej.

Do kogo skierowany jest program "Miesiąc Krakowianek 2024"?

Program jest adresowany do wszystkich kobiet, niezależnie od ich wieku i pochodzenia. W tym do migrantek i uchodźczyń, które wybrały Kraków jako miejsce swojego stałego zamieszkania:

Przygotowaliśmy szereg różnych aktywności od spacerów o kobietach Krakowa w językach angielskim i ukraińskim, po spotkania wspierające migrantki oraz mamy też specjalny program kierowany do mam i córek. Zaplanowaliśmy także działania kierowane do społeczności latynoskiej - mówi Paulina Pilipiuk z fundacji Internationaler Bund Polska, zarządzającej Centrum Wielokulturowym.

"Miesiąc Krakowianek" zwieńczy gala Nagrody im. Kazimierzy Bujwidowej dla wybitnych mieszkanek. Szczegółowy harmonogram atrakcji jest dostępny w mediach społecznościowych krakowskiego magistratu oraz miejskich instytucji.

QUIZ Pan Samochodzik: Pierwsze pytania są łatwe, dalej zaczynają się schody

Pytanie 1 z 10
Kto był autorem większości książek "Pan Samochodzik"?

W tych dzielnicach Krakowa mieszkania są najtańsze. Mimo tego ceny nie rozpieszczają

Szczyt rolniczy w Warszawie. Tusk rozmawiał z rolnikami
Źródło: "Miesiąc Krakowianek" po raz trzeci w Krakowie. W tym roku zaplanowano ponad 100 wydarzeń