os. Kabel

i

Autor: Mapy Google

Mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Koniec z zalewaniem os. Kabel

2022-02-01 21:11

Miejska jednostka Klimat Energia Gospodarka Wodna poszukuje projektanta przebudowy kanalizacji deszczowej. Ma to zapobiec zalewaniu tej części Płaszowa podczas niemal każdej ulewy.

Magdalena Wasiak, rzeczniczka jednostki tłumaczy, że osiedle jest zalewane bo obecna kanalizacja nie może przyjąć spiętrzonej wody spływającej z innych osiedli. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o problemach mieszkańców os. Kabel:

Rozpisaliśmy przetarg. Chcemy rozpocząć pierwszy etap czyli przebudowę kolektorów w rejonie przepustu kolejowego, co doprowadzi do zmiany kierunków strug płynących od strony Kabla i od Kozłówka. Os. Kozłówek i jeszcze kilka innych osiedli jest usytuowane nieco wyżej, Kabel znajduje się w niecce i to jest największy problem - mówi.

Mieszkańcy Kabla przyznają, że z trwogą patrzą na prognozy pogody.

Ostatni przypadek tej wielkiej nawałnicy w Krakowie, to w piwnicy mieliśmy wodę prawie na dwa metry. Brakowało 30 cm do stropu. Klapy od kanałów to potrafiły na taką wysokość być podnoszone, normalnie gejzer. Dotąd było widać te szlamy, tyle było wody. Proszę zobaczyć jeszcze teraz wiszą jakieś listki - wspominają. 

Na przygotowanie projektu wraz z uzyskaniem wszystkich pozwoleń, zwycięzca ogłoszonego właśnie przetargu będzie miał rok.

Montaż kratki ogrodowej

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
Źródło: Mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Koniec z zalewaniem os. Kabel