Najpierw uklęknął i się pomodlił. Potem okradł kościelną skarbonę. Wszystko się nagrało!

i

Autor: Nagranie z monitoringu/Policja Myślenice Najpierw uklęknął i się pomodlił. Potem okradł kościelną skarbonę. Wszystko się nagrało!

Najpierw uklęknął i się pomodlił. Potem okradł kościelną skarbonę. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

2022-02-15 14:19

Policja z Myślenic zatrzymała dwie osoby, które włamywały się kościołów i okradały skarbony. Łupem pary padło m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W zatrzymaniu złodziei pomogło nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak mężczyzna przed kradzieżą wykonuje m.in. znak krzyża.

Jak czytamy w komunikacie policji, w ubiegłym tygodniu proboszcz kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach zgłosił, że w kościele włamano się do skarbony na datki. Straty miały wynosić kilkaset złotych. Sprawcy zostali bardzo szybko znalezieni. Pomógł w tym monitoring kościelny oraz miejskie kamery. Na nagraniu widać, jak mężczyzna wchodzi do kościoła, wykonuje znak krzyża, klęka, a później okrada skarbonę.

Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany

Złodziejami okazała się para z Raby Wyżnej. To 27-latk i jego 21-letnia partnerka. Para przyznała się do podobnej kradzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W planie mieli również kolejne włamania do kościelnych skarbon.

Pomysł na tego typu działalność przestępczą wpadł do głowy 27-latka podczas pobytu w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolumny pojazdów wojskowych na drogach. Jest ostrzeżenie dla kierowców!

Źródło: Najpierw uklęknął i się pomodlił. Potem okradł kościelną skarbonę. Wszystko się nagrało! [WIDEO]