Śnieg, marznący deszcz i gołoledź! Alarmujące prognozy. Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda IMGW na 13.01.2022]

i

Autor: Pixabay.com

Niebezpieczna pogoda w Krakowie. Śliskie chodniki i drogi. Będzie mocno wiać!

2022-01-20 10:18

Uwaga mieszkańcy! W czwartek w pogodzie znów może być niebezpiecznie. Spodziewane są intensywne opady śniegu oraz mocne porywy wiatru. Do tego chodniki i drogi będą bardzo śliskie.

Mamy nadzieję, że zdążyliście nacieszyć się słońcem. Nad Polskę nadciąga duży front, który przyniesie duże zmiany w pogodzie. Ten będzie przesuwać się z północy i dotrze również do Krakowa i Małopolski. Synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura zacznie spadać. Spodziewajcie się mokrej i śliskiej nawierzchni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, w rejonach podgórskich do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, w rejonach podgórskich -6°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 11.00 do godz. 16.00 w czwartek, 20 stycznia. Jego prawdopodobieństwo zostało oszacowane na 80 proc. Jak podaje UMK, drogi w mieście są już zabezpieczone solą, a na dyżurze obecnie jest 135 jednostek MPO, w tym 38 solarek.

Burza śnieżna w Krakowie
Źródło: Niebezpieczna pogoda w Krakowie. Śliskie chodniki i drogi. Będzie mocno wiać!