Pierwsza krakowska galeria handlowa Plaza zostanie wyburzona

2022-08-03 19:28 Aleksandra Wasilewska
Uchodźcy w galerii Plaza. Tak wygląda tymczasowy ośrodek dla Ukraińców
Autor: Anita Leszaj

Jest zgoda na wyburzenie dawnej Galerii Plaza. Tym samym prowadzone na jej terenie Centrum Pomocy Ukrainie zostało zamknięte z końcem lipca.

Przez ponad cztery miesiące w budynku dach nad głową znalazło blisko 2,5 tysiąca osób z Ukrainy.

Uchodźcy z Galerii Plaza zostali już w ubiegłym tygodniu, 27 lipca, przeniesieni do pozostałych trzech ośrodków: przy ul. Śniadeckich, Kapelanka i na osiedlu Złota Jesień. Było to około 400 osób, wszystkie zostały powiadomienie i przewiezione autobusami do wspomnianych punktów  - mówi Agnieszka Pers, rzecznik krakowskiego oddziału Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do końca wakacji ma działać Szafa Dobra, a World Central Kitchen będzie wydawać posiłki.

Mamy nadzieję, że już wkrótce poinformujemy Państwa, gdzie będziemy wydawać odzież, ponieważ wiemy, że jest to szalenie potrzebne. Tylko do tej pory ponad 80 tysięcy osób otrzymało od nas odzież, obuwie i bieliznę. Wydaliśmy ponad pół miliona rzeczy - podkreśla Maria Wojtacha z Centrum Wielokulturowego.

Potem wkroczą buldożery i powstanie kompleks biurowo-usługowy na terenie dawnej Plazy. Termin rozbiórki nie jest jeszcze znany. Z kolei Centrum Wielokulturowe zapowiada, że znajdzie nową lokalizację dla Szafy Dobra najpóźniej do października.

QUIZ PRL. Tajemnice Fiata 126p. Pamiętasz podróże kultowym autem?

Pytanie 1 z 10
Aby uruchomić szwankujący silnik malucha najczęściej:
Blok wrasta w Orlen przy Mogilskiej w Krakowie