Wystawa Plakat przeciw wojnie

i

Autor: A.W.

Plakat przeciw wojnie. Nowa wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury

2023-08-25 10:03

Potępiają agresję, poruszają tematy wojenne i stanowią dowód patriotyzmu. W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie otwarto w czwartek, 24 sierpnia, wystawę "Plakat przeciw wojnie". Artyści z 10-ciu krajów na ponad 60 pracach sprzeciwiają się rosyjskiej agresji w Ukrainie.

„Plakat przeciw wojnie” to tytuł wystawy, którą w czwartek otwarto w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. „Pokazuje, że wszyscy Ukraińcy są przeciw wojnie i będą walczyć o swoją niepodległość do ostatniego oddechu. Plakat to nasza broń” – powiedziała o wystawie jej inicjatorka Olha Lukovska.

Najbardziej symboliczne są te, które wysłali nam artyści z zagranicy, którzy mieli już takie przeżycia w swoim kraju. Na przykład artysta z Armenii przeslał nam plakat, na którym widać taką głowę krzyczącą, taki jakby krzyk o pomoc - mówi Olha Lukovska.

Data otwarcia wystawy nie jest przypadkowa. 24 sierpnia obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy. Autorami plakatów są studenci, amatorzy i profesorowie z Akademii Sztuk Pięknych.

Jedynym kryterium jest solidarność z Ukrainą i to aby pomnożyć siłę obrazu, bo to jest też wojna na obrazy. Mnie uderza taki jeden plakat, który jest odwróconą matrioszką. To co jest symbolem kultury rosyjskiej to tak naprawdę w środku jest pocisk - mówi Łukasz Galusek z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających od wtorku do niedzieli do 14 września włącznie. Wstęp jest wolny.

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz
Ukralina 18.08.2023
Źródło: Plakat przeciw wojnie. Nowa wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury