KS Korona

i

Autor: Grzegorz B./wikipedia.org

Podgórze traci Koronę. Co z kompleksem sportowym przy ul. Kalwaryjskiej?

2021-07-02 16:37

Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia ogłosił upadłość klubu z ponadstuletnią tradycją. Kluczowym pozostaje pytanie, kto po upadku Korony będzie zarządzał basenem i halą sportową przy ulicy Kalwaryjskiej.

Urzędnicy sami nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie o losy kompleksu. Jak słyszymy, w tej sprawie prowadzone są intensywne rozmowy.

Szukamy operatora, który obejmie w posiadanie całość i za całość majątku będzie odpowiadał. Bierzemy pod uwagę wiele opcji, z syndykiem się spotkaliśmy, rozmawiamy ze "starą" koroną i ze stowarzyszeniem, ale decyzje jeszcze nie zapadły - mówi Beata Kudrys z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Kłopoty finansowe Korony sięgają jeszcze lat 90, ubiegłego wieku, gdy podmyte zostały fundamenty obiektów sportowych, które w trybie pilnym trzeba było ratować. Mirosław Kolarczyk, prezes Korony tłumaczy, że gwoździem do trumny klubu był wybuch pandemii. 

Sport rekreacyjny został zatrzymany, część najemców odeszła, wobec tego przychody klubu znacznie zmalały - mówi.

Dodaje, że roczny koszt utrzymania klubu oscyluje w granicy 3 mln zł. 

Osoby związane z klubem już pięć lat temu powołały do życia Stowarzyszenie Klub Sportowy Korona 1919. Prezes Kolarczyk podkreśla, że chciałby, by to ono dalej opiekowało się klubową infrastrukturą.

Miley Cyrus to królowa coverów
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Podgórze traci Koronę. Co z kompleksem sportowym przy ul. Kalwaryjskiej?