szczepienia

i

Autor: pixabay.com

Podhale: Akcja szczepień w gminach z najmniejszą liczbą zaszczepionych

2021-07-15 22:39

"Niedziela Szczepień na Podhalu". Plenerowe punkty staną przed sześcioma kościołami. W namiotach chętni będą mogli się zaszczepić bez formalności.

Będą szczepić na COVID w trakcie MSZY ŚWIĘTYCH! Nietypowa akcja w ten weekend

"Niedziela Szczepień na Podhalu". Plenerowe punkty staną przed sześcioma kościołami. W namiotach chętni będą mogli się zaszczepić bez formalności.

- Akcja odbędzie się w tych gminach, gdzie współczynnik osób zaszczepionych jest na najniższym poziomie w kraju, nieco ponad 10% - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Burza w Krakowie

Akcja organizowana jest we współpracy z Archidiecezją Krakowską. W trakcie nabożeństw duchowni mają namawiać do skorzystania z możliwości zaszczepienia. 

- Lipnica Wielka, Czarny Dunajec, Szaflary, Biały Dunajec, Ząbki, Bukowina, to w tych miejscach w niedzielę będzie można się zaszczepić. Do każdego punktu przygotowaliśmy 300 dawek szczepionki Johnson & Johnson - dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Małopolsce wykonano dotychczas ponad 2 miliony 600 tysięcy szczepień. W pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest około milion 200 tysięcy osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Będą szczepić na COVID w trakcie MSZY ŚWIĘTYCH! Nietypowa akcja w ten weekend [MIEJSCE, GODZINY]