Woda, kran

i

Autor: Pixabay

Podwyżki opłat za wodę i ścieki w Krakowie pod znakiem zapytania?

2022-01-28 19:14

Zamieszanie wokół opłat za wodę i ścieki w Krakowie. Przemysław Daca, prezes Wód Polskich unieważnił ubiegłoroczną decyzję swojego podwładnego, zatwierdzającą nowe stawki.

Na Twitterze poinformował, że, nie zgadza się na nieuzasadnione podwyżki. Wyliczył, że opłata miałaby wzrosnąć aż o 30 proc. w stosunku do taryfy z lat 2018-21. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o zamieszaniu wokół cen za wodę i ścieki

Robert Żurek, rzecznik Wodociągów Miasta Krakowa twierdzi, że prezes Daca posługuje się liczbami wziętymi z sufitu.

To w sumie ok. 15 proc. W pierwszym roku byłoby to 4,94 proc., w drugim 4,61 proc. i w trzecim roku 4,13 proc. Więc nie wiem, skąd wzięły się te liczby - zżyma się. 

Dodaje, że szef Wód Polskich uzasadniając swoją decyzję uwzględnił tylko jeden wskaźnik decydujący o wysokości stawek. Wytyka Dacy, że ten uzasadnił swoją decyzję również błędami formalnymi, a ówczesne kierownictwo krakowskiego oddziału Wód Polskich, zgadzając się na nową taryfę nie miało żadnych uwag i zatwierdziło wszystkie dokumenty. 

Zdumienia decyzją prezesa Dacy nie kryje Jacek Bednarz, przewodniczący komisji infrastruktury w Radzie Miasta Krakowa.

Należałoby dobrze zapoznać się z pełną informacją Wodociągów. Nagle decyzja o tym, że jest to nieważne, raz się mówi, że ze względu na cenę, raz, że ze względów formalnych. Jestem zdziwiony tą informacją - stwierdza. 

Przedstawiciele krakowskiego oddziału Wód Polskich odmówili komentarza kierując naszego reportera do rzecznika centrali. Pomimo prób nie udało się z nim skontaktować.

Grób Andrzeja Nowaka. Muzyka i kompozytora. Założyciela grupy TSA

Czy możesz mieć zespół lęku uogólnionego?

Pytanie 1 z 7
Jak często w ciągu ostatnich dwóch tygodni czułeś się zdenerwowany lub spięty?
Źródło: Podwyżki opłat za wodę i ścieki w Krakowie pod znakiem zapytania?