Masowe punkty szczepień w Krakowie. Będzie ich kilka! Znamy lokalizacje

2021-04-06 8:38 nm ŁM
szczepienie
Autor: Pixaby Masowe punkty szczepień w Krakowie. Będzie ich kilka!

W Krakowie powstanie kilka punktów masowych szczepień. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski przestawił już propozycję miejsc, gdzie te mogłyby się znaleźć. Jak podają władze miasta, docelowo będzie w nich pracować łącznie 30 zespołów szczepiących. O jakie miejsca dokładnie chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Masowe punkty szczepień w Krakowie. Gdzie powstaną?

Zgodnie z zapowiedzią resortu zdrowia w kwietniu ma do Polski dotrzeć kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi. Akcja szczepień ma też ruszyć na większą skalę. Wszystko po to, by jak najwięcej obywateli mogło je przyjąć. Dzięki temu znacznie szybciej uda się pokonać pandemię koronawirusa. Masowe punkty szczepień mają powstać w całej Polsce. Tak będzie również w Krakowie. Ostatnio zapowiedział to prezydent Jacek Majchrowski. Podano już miejsca, gdzie mogą pojawić się masowe punkty szczepień w Krakowie. Zaproponowano cztery lokalizacje:

  • Hala sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 7)
  • Hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 6)
  • Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych, ul. Wielicka 267 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 7)
  • TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 10)
Tarnów - podpalił mieszkanie i skoczył z 9 piętra

- Staraliśmy się wybrać takie miejsca, by można do nich wygodnie podjechać zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem - mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta miasta Krakowa. 

Masowe punkty szczepień w Krakowie zostaną uruchomione po wyrażeniu zgody przez wojewodę małopolskiego. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku przyszłego tygodnia. 

Podmiotem wykonującym działalność leczniczą, przy którym planuje się działanie wyżej wymienionych punktów, będzie Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych.

Aktualnie gmina prowadzi uzgodnienia z Miejskim Centrum Opieki w zakresie podziału kompetencji, organizacji sprzętu i wyposażenia, a także liczby personelu i składu zespołów szczepiących.

Obecnie w Małopolsce działa około 530 punktów szczepień. W najbliższych tygodniach przybędzie ich nie tylko w Krakowie. Zgodnie ze słowami wojewody Łukasza Kmity, chęć utworzenia punktów szczepień zgłosili przedstawiciele każdego z małopolskich powiatów. Łącznie może powstać około 70 masowych punktów szczepień organizowanych przez samorządy. 

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: Masowe punkty szczepień w Krakowie. Będzie ich kilka! Znamy lokalizacje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany