"Winter wonderland" na Podhalu! Zima zawitała już na południe Polski [ZDJĘCIA]

2021-11-23 8:52

Prognozy synoptyków się sprawdziły i w Polsce zaczął padać śnieg. Na Podhale zawitała już zima. W sieci pojawiły się zdjęcia Kuźnic przykrytych białym puchem. Śnieg leży też wysoko w górach. Zobaczcie naszą galerię.

Prognozy synoptyków się potwierdziły. Wieczorem w poniedziałek, 22 listopada na Podhalu zaczął padać śnieg. Biało zrobiło się w Kuźnicach. W sieci pojawiły się zdjęcia, które zachwycić mogą niejedną osobę!

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Zachwycające widoki czekały nas także rano we wtorek. Na kamerach TOPR widać, że biały puch przykrył również dolinki oraz wyższe partie gór.

Ze względu na opady śniegu i mróz warunki do uprawiania turystyki są trudna. Jak podaje Tatrzański Park Narodowy: "Szlaki przysypane są cienką warstwą świeżego śniegu, pod którą w wielu miejscach występuje lód. Jest bardzo ślisko, również na niżej położonych szlakach, takich jak na przykład droga do Morskiego Oka."

Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. Poślizgnięcie się na oblodzonych odcinkach szlaków grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Sprzęt zimowy: raki, czekan, kask oraz umiejętność posługiwania się tym sprzętem, w wyższych partiach Tatr mogą okazać się niezbędne - dodaje TPN.

Źródło: "Winter wonderland" na Podhalu! Zima zawitała już na południe Polski [ZDJĘCIA]