Strzały i policyjny pościg! Brawurowa akcja policjantów pod Krakowem

2021-09-17 15:18 nm

Krakowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna uciekał kradzionym samochodem i nie reagował na strzały ostrzegawcze. Finalnie mężczyzna skończył jazdę na drzewie. Został zatrzymany po pieszym pościgu.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 14 września. Policjanci podczas kontrolowania gminy Skawina zauważyli samochód poruszający się bez tablic rejestracyjnych. Podjęli więc próbą zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, wysyłając odpowiednie sygnały świetlno-dźwiękowe. Kierujący ignorował je jednak, przyśpieszył i zaczął uciekać.

19-latek po A4 zasuwał prawie 230 km/h

Rozpoczęła się pogoń za mężczyzną, który zajeżdżał drogę policjantom i nie dał się wyprzedzić. Dodatkowo popełniał szereg wykroczeń drogowych i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilku kilometrach pościgu zbieg wjechał w obszar łąk i zalesionego terenu. Następnie wjechał w drzewo, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Pomimo okrzyków wydanych przez policjantów do zatrzymania się, a później także uprzedzających o użyciu broni, mężczyzna wciąż uciekał. Wówczas jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. Uciekinier wciąż jednak biegł przed siebie. Po chwili został dogoniony przez policjantów, zatrzymany i obezwładniony.

Uciekinierem okazał się 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna uciekał, bo był poszukiwany litem gończym przez zakopiański sąd od lutego br. do odsiadki ponad dwóch lat pozbawienia wolności między innymi za takie przestępstwa jak pobicie, groźby karalne, znęcanie, uszkodzenie mienia. Nadto samochód, którym się poruszał, został przez niego skradziony tego dnia z posesji w gminie Zabierzów.

Źródło: Strzały i policyjny pościg! Brawurowa akcja policjantów pod Krakowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany