Starowiślna

i

Autor: Adrian Grycuk/Wikipedia

Ulica Starowiślna zostanie przebudowana

2024-05-17 8:56

Głośna, zakorkowana i w coraz gorszym stanie. Stan nawierzchni i torowisk na ulicy Starowiślnej to obraz nędzy i rozpaczy. Zarząd Dróg Miasta Krakowa liczy na to, że po remontach ulic Krakowskiej, Kościuszki i Zwierzynieckiej przyjdzie pora na przebudowę kolejnej kluczowej ulicy dla centrum Krakowa.

Kraków przygotowuje się do realizacji kolejnej ważnej inwestycji, czyli przebudowy ulicy Starowiślnej. Jej remont wpłynie na jakość infrastruktury drogowej w centrum miasta. W poniedziałek wydana została decyzja środowiskowa. Urzędnicy też liczą, że na remont kluczowej ulicy w centrum Krakowa otrzymają pieniądze z Unii:

Żeby uzyskać to dofinansowanie poszukujemy teraz w przetargu firmy, która zajmie się profesjonalną obsługą procesu pozyskania i rozliczenia unijnych pieniędzy. Do tego trzeba przeprowadzić audyty i prognozę ruchu dla Starowiślnej, bo to jest potrzebne dla pozyskania tych funduszy unijnych - mówi Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Konieczność remontu ulicy Starowiślnej potwierdzają Krakowianie. Jest źle - oceniają:

Tramwaje jeżdżą wolno, tory są bardzo zniszczone. Boimy się jak to będzie wyglądać, cały ruch by stanął, byłoby wtedy tragicznie. Jest głośno, nie ma jak przejechać, tragedia - mówią mieszkańcy Krakowa.

Zdaniem urzędników remont ulicy Starowiślnej mógłby najwcześniej rozpocząć się na przełomie 2025 i 2026 roku. Jej naprawa mogłaby pochłonąć ponad 100 milionów złotych.

Ania z Rolnik szuka żony została mamą! Tak nazwali swojego malca
Źródło: Ulica Starowiślna zostanie przebudowana. Kiedy ma rozpocząć się remont?