Urokliwa ścieżka wzdłuż Kanału Łączańskiego w Skawinie. To prawdziwy raj dla rowerzystów! [ZDJĘCIA]

2022-05-13 16:43

Ścieżki rowerowa na Kanale Łączańskim w gminie Skawina to długi, bo mający prawie 11 kilometrów szlak, biegnący wzdłuż cieku wodnego, łączącego się z Wisłą. Rowerzyści już wkrótce pojadą po nowym asfalcie z pięknym widokiem na panoramę gminy i zieleń. Przy odrobinie szczęścia na trasie można spotkać łabędzie lub kaczki.

Ścieżka wiedzie od centrum miasta Skawina, a kończy się w Jaśkowicach. Po drodze rowerzyści będę mogli przedostać się na drugą stronę Kanału Łączańskiego, przejeżdżając jednym z kilku mostów, zaporą wodną znajdującą się na końcu trasy lub przeprawiając się promem. Nowa ścieżka stanie się idealnym miejscem do rodzinnych spacerów, wycieczek oraz sportów na świeżym powietrzu. 11-kilometrowy szlak łączy się z innymi trasami w ramach Skarbów Blisko Krakowa oraz stanie się kontynuacją sieci Velo Małopolska.

Przy projektowaniu całej inwestycji zależało nam na tym, by ścieżka nie tylko cieszyła oko i zachęcała do wybrania Skawiny jako celu wycieczki. Od początku chcieliśmy, by “żyła” ona przez cały tydzień, a nie tylko w weekend. Ten cel został osiągnięty. W tygodniu roboczym ścieżka pozwoli bezpiecznie dotrzeć do miasta, a w dniach wolnych od pracy stanie się rekreacyjną trasą dla całych rodzin - mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Prace zasadnicze dobiegły końca, teraz trwają odbiory i formalności. Oficjalne otwarcie powinno nastąpić już w czerwcu. Koszt budowy to niecałe 10 milionów złotych, 85 procent kosztów całej inwestycji zostało pokrytych ze środków Unii Europejskiej.

Nowe sokoły wędrowne w Dolinie Baryczy oficjalnie zaobrączkowane!
Źródło: Urokliwa ścieżka wzdłuż Kanału Łączańskiego w Skawinie. To prawdziwy raj dla rowerzystów! [ZDJĘCIA]