Mistrzejowice tramwaj

i

Autor: B.Bed

Wakacyjne utrudnienia w Mistrzejowicach. Pętla tramwajowa będzie nieczynna

2024-06-11 9:11

Budowa tramwaju do Mistrzejowic trwa. Będzie nowe połączenie z centrum miasta oraz przystanki podziemne. W związku z budową będą zmiany w komunikacji miejskiej. W najbliższym czasie dla mieszkańców tej dzielnicy będą utrudnienia.

Od 24 czerwca pętla w Mistrzejowicach zostanie wyłączona z użytku. To efekt kontynuacji prac nad budową nowej linii tramwajowej. Zarząd Transportu Publicznego będzie także analizowało ruch w tej części miasta. Jeżeli będzie to konieczne, zostaną poprowadzone zastępcze linie autobusowe - mówi Sebastian Kowal z ZTP.

Nie brakuje natomiast trudności związanych z pracami, które mogą wpłynąć na termin ich zakończenia. Na terenie budowy trwa nadzór saperski. Podczas prac natknięto się na stare niewybuchy z okresu drugiej wojny światowej. Może to wpłynąć na ostateczny termin zakończenia prac - powiedział nam Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy inwestycji.

Północna obwodnica Krakowa, GDDKiA

Planowane zakończenie prac to koniec 2025 roku. Wartość inwestycji szacuje się na prawie 2 miliardy złotych. To największa tego typu inwestycja w Polsce.

Źródło: Wakacyjne utrudnienia w Mistrzejowicach. Pętla tramwajowa będzie nieczynna