Wirtualny zegar na Tauron Arenie odlicza czas do katastrofy klimatycznej

2021-04-22 21:04 ŁM
Zegar klimatyczny
Autor: Green Festival

Za niecałe 7 lat z powodu zmian klimatu temperatura na Ziemi wzrośnie o 1,5 stopnia Celsjusza. O odliczaniu do tej katastrofy klimatycznej w Krakowie będzie przypominał specjalny zegar na Tauron Arenie.

- Władze miasta postanowiły we współpracy z nami uruchomić Krakowski Zegar Klimatyczny, aby informował o zbliżającej się godzinie zero. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że musimy się sprężyć i podjąć działania w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, ponieważ jest to główna przyczyna tego, że zegar tyka - mówi Grzegorz Dukielski, prezes fundacji Green Festival. 

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu

Zegar poza odliczaniem dni do podniesienia się temperatury na Ziemi będzie też informował o aktualnej emisji dwutlenku węgla wytwarzanego przez człowieka.

- Musimy zatrzymać katastrofę klimatyczną rezygnując z paliw kopalnych inaczej warunki na Ziemi bardzo się zmienią. Za te 7 lat będziemy mieć około 3 miliardy osób, które będą cierpiały z powodu wysokich upałów. Będziemy mieć problem ze zwyczajnym dostępem do wody pitnej dla około 400 milionów osób. Co dziesiąte zwierzę, w tym hodowlane, umrze i będziemy mieć problem z zabezpieczeniem potrzeb żywnościowych - mówi Kamil Wyszkowski, prezes Global Compact Network Poland.

Symboliczne odliczanie na Tauron Arenie będzie widoczne każdego dnia po godzinie 21. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa na świecie. Najsłynniejszy zegar klimatyczny powstał i działa do dzisiaj w Nowym Jorku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Źródło: Wirtualny zegar na Tauron Arenie odlicza czas do katastrofy klimatycznej
Nasi Partnerzy polecają