Koleje małopolskie

i

Autor: flickr

Wraca temat biletu metropolitalnego. Radni znów odsunęli głosowanie

2023-03-23 16:16

159 złotych za bilet metropolitalny, ale tylko dla chętnych - tego chcą krakowscy radni. Przypominamy: zintegrowany bilet ma umożliwić przejazdy zarówno komunikacją miejską, jak i kolejami małopolskimi. Według projektu uchwały magistratu ma zastąpić dotychczasowy bilet miesięczny i kosztować 109 złotych.

Radni z kolei chcą, by bilet miesięczny nadal kosztował 80 złotych. A pakiet z opcją przejazdu pociągami mogli kupić ci, którzy tego potrzebują. Tak przekonuje Dominik Jaśkowiec, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Krakowianki i krakowianie nie mogą płacić za Koleje Małopolskie, za funkcjonowanie transportu kolejowego, dlatego nasz klub zadecydował, że nie poprze przymusowej integracji biletów. Oczywiście, bilet fakultatywny, którzy każdy chętny będzie mógł sobie kupić i jeździć koleją oraz komunikacją miejską - jak najbardziej tak.

Jaśkowcowi wtóruje Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie zgodzimy się na podwyżkę cen biletów dla mieszkańców Krakowa. Uważamy, że obecna cena powinna pozostać z tego względu, że to była cena umówiona. Bo jeżeli w tej chwili prezydent proponuje podwyżkę ceny karty miesięcznej na wszystkie linie, to równocześnie powinien wycofać się z tego najdroższego biletu jednorazowego w Polsce.

Decyzja w sprawie biletu metropolitalnego i jego kształtu zapadnie prawdopodobnie na sesji rady za dwa tygodnie.

Pętla widmo niczym z Czarnobyla. Opuszczona trasa w Krakowie

QUIZ. Modele aut. Wiesz, kto produkuje Leona? To masz już 1 punkt

Pytanie 1 z 10
Słowo się rzekło. Samochód o nazwie Leon to produkt:
Źródło: Wraca temat biletu metropolitalnego. Radni znów odsunęli głosowanie