XI Marsz Azylanta przeszedł Bulwarami Wiślanymi [ZDJĘCIA]

2021-07-03 16:29

W sobotę Bulwarami Wiślanymi w Krakowie przeszedł XI Marsz Azylanta. Hałaśliwy korowód złożony w większości z byłych podopiecznych schroniska przy ul. Rybnej i ich opiekunów przemaszerował spod mostu Dębnickiego na skwer przy pomniku psa Dżoka.

Na skwerze Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowało piknik z atrakcjami zarówno dla czworonogów, jak i och opiekunów. 

Mamy porady behawiorysty, mamy stoiska z akcesoria psów, a nawet po raz pierwszy z lodami i lemoniadą dla psów, mamy występ pani Magdy Hanausek - wyliczała Jadwiga Osuchowa, prezeska Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.  

Opiekunowie byłych pensjonariuszy schroniska przyznawali, że są oni najlepszymi z możliwych przyjaciół. 

Oczywiście zdarzają się problemy, zwłaszcza na samym początki, bo często to psy po przejściach i trzeba o tym też mówić, ale dzięki pracy z behawiorystami zyskujemy niebywałą wierność, przywiązanie i ufność. Nie znam bardziej podanych psów - twierdzili. 

Jadwiga Osuchowa zwróciła uwagę, że w tym roku krakowski azyl zapełnia się zatrważająco szybko. 

Nie wiem, czy to już syndrom związany z wakacjami, czy też z tym, że ludzie po lockdownie po prostu rozstają się ze zwierzętami, które przestały być potrzebne, a które absorbują zbyt dużo czasu - przyznała. 

W zależności od pory roku, w schronisku przy ul. Rybnej przebywa przeciętnie od 200-300 psów i od 100-300 kotów.

Donald Tusk przejmuje stery w PO. "Wracam na 100 procent"

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: XI Marsz Azylanta przeszedł Bulwarami Wiślanymi [ZDJĘCIA]