Sport

Za nami jubileuszowy 20. Cracovia Maraton. Kto wygrał? [ZDJĘCIA]

2023-04-23 19:34

Jako pierwszy na metę 20. Cracovia Maratonu dobiegł Lani Rutto. Kenijczyk nieco ponad 42-kilometrową trasę po ulicach Krakowa pokonał w czasie 02:17:05. Najlepszy z Polaków Mateusz Mrówka, zajął siódme miejsce.

Cracovia Maraton 2023. Znamy tegorocznych triumfatorów!

Ubiegłoroczny zwycięzca Cracovia Maraton - David Metto finiszował na drugim miejscu uzyskując czas gorszy od zwycięzcy o 78 sekund. Wśród kobiet triumfowała Łotyszka Lina Kiriliuk. Był to jej pierwszy wygrany maraton.

W rywalizacji sportowców na wózkach typu handbike najszybciej trasę pokonał Rafał Wiilk. Był to jego dziewiąty triumf w tej imprezie. Wśród kobiet jako pierwsza finiszowała Słowaczka Anna Orosova. Ten sam duet triumfował w Krakowie rok temu.

Zawody związane z Cracovia Maraton rozpoczęły się w sobotę. Dużym zainteresowaniem cieszył się też bieg nocny na dystansie 10 km. W imprezie wystartowało 3401 osób. Przed rozpoczęciem biegu po raz pierwszy w Krakowie oficjalnie zaprezentowano Ogień Pokoju, który będzie płonął w zniczu Igrzysk Europejskich w Małopolsce.

Cracovia Maraton po raz pierwszy odbył się w 2002 roku i jest częścią Królewskiej Triady Biegowej, którą uzupełniają: górski Bieg Trzech Kopców i Półmaraton Królewski.