Za nami Święto Rodziny Krakowskiej! Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy! [ZDJĘCIA]

2023-05-28 19:30

Mieszkańcy obchodzili święto rodziny krakowskiej. Odbyło się w mieście już po raz jedenasty, ale po raz pierwszy w parku przy Tauron Arenie. W ramach niedzielnych atrakcji Krakowianie mogli skorzystać z dmuchanych zabawek, bezpłatnej mammografii czy treningów w plenerze. Frekwencja i pogoda zdecydowanie dopisały!

Święto Rodziny Krakowskiej. Jak bawili się mieszkańcy?

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które promuje wartości rodzinne, integrację wielopokoleniową, aktywny tryb życia, profilaktykę zdrowia, sport, kulturę oraz sztukę. Równocześnie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie, atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu. Odbyło się 26 i 27 maja w krakowskich instytucjach kultury sportu i rekreacji, a 28 maja plenerowo w Arenie Garden. 

Warto wychodzić z domu, warto kontaktować się z drugim człowiekiem i wymieniać się swoimi pasjami po to, aby się rozwijać i czuć się w tym mieście jak u siebie w domu. Integracja to jest ogromna wartość, bo nie ukrywajmy, rodzice są bardzo zapracowani i często ten kontakt z dziećmi jest bardzo ograniczony. To święto to jest taki moment, w którym można się skupić na dziecku, zobaczyć, jakie ma pasje, jak się rozwija. To wszystko sprzyja integracji rodziny - mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. 

W Arenie Garden nie zabrakło pokazów służb mundurowych: ratownictwa drogowego i wodnego, straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Były także atrakcje sportowe oraz finałowy koncert. Co najbardziej podobało się mieszkańcom? 

Przyszliśmy tu spędzić czas razem z całą rodziną. Moim chłopakom podobają się samochody straży pożarnej i straży granicznej. Lepiliśmy także z gliny. Już na wejściu dzieci zakomunikowały, że koniecznie musimy iść na dmuchańce - mówią Krakowianie. 

Tegoroczne świętowanie odbyło się pod hasłem „Rodzina to drużyna”. Zainaugurowało także sezon letnich atrakcji w Arenie Garden. W dzień dziecka odbędą się tam warsztaty balonowe, na które wstęp jest wolny.

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie

Wygrałbyś Familiadę? Wskaż najlepiej punktową odpowiedź

Pytanie 1 z 10
Owoce, które nadają się do suszenia
Źródło: Za nami Święto Rodziny Krakowskiej! Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy! [ZDJĘCIA]