60 kilometrów w 6 godzin. To weekendowa rzeczywistość kierowców na zakopiance

2023-02-06 15:06 Magdalena Olejnik
60 kilometrów w 6 godzin. To weekendowa rzeczywistość kierowców na za zakopiance
Autor: Kamera Zarządu Dróg Wojewódzkich 60 kilometrów w 6 godzin. To weekendowa rzeczywistość kierowców na za zakopiance

Małopolska i woj. świętokrzyskie są na półmetku ferii zimowych. Od 13 lutego, a właściwie już wcześniej, bo od najbliższego piątku ferie, zaczynają się dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego. Wszyscy ci, którzy wybierają się w góry i będą przemieszczać się zakopianką, powinni uzbroić się w cierpliwość, bowiem - jak było w ten weekend, 4 i 5 lutego - w korku trzeba było stać kilka godzin. Najgorzej było między Nowym Targiem a Rabką.

Zakopianka zmorą kierowców. Szczególnie w okresie ferii, przy zmianie turnusów

Kierowcy, którzy poruszali się w weekend, 4 lub 5 lutego zakopianką, utknęli. Momentami samochody stały na drodze bez ruchu przez kilka godzin. 60 kilometrów w 6 godzin - taki czas przejazdu odnotowały systemy GDDKiA na odcinku od Zakopanego do Lubnia. Ponieważ trwa okres ferii zimowych, a dodatkowo na Podhalu wystąpiły nadzwyczajnie intensywne opady śniegu, popularne objazdy były i nadal są również przytkane, a lokalne drogi, którymi można było ominąć trudne miejsca są zawalone śniegiem i nie zawsze przejezdne. Drogowcy ostrzegają kierowców, że jeśli nie ma napędu 4/4, w niektórych miejscach konieczne mogą być łańcuchy.

Fatalnie było niemal na całej długości zakopianki w obie strony. W sieci zawrzało od komentarzy zirytowanych internautów: "30 km przejechaliśmy w 5 godzin", "Zaraz minie 4 godziny w korku na zakopiance w stronę do Krakowa", "Mija właśnie 5 godzin jak wyjechałam z Zakopanego a aktualnie Nowy Targ", Syn utknął z całą ekipa zimowiskową. Odcinek od Małego Cichego 15 km jechali 2,5 godziny. Teraz ledwo wyjechali z Nowego Targu". Co więcej, w sobotę, 4 lutego na mapach Google'a pojawił się błąd. Nawigacja "widziała" fragment zakopianki w Gaju jako trasę zamkniętą, co wprowadziło w błąd wielu kierowców. Można było jechać zakopianką wprost, nie skręcając na lokalną drogę.

? Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci pracuje 338 pojazdów ? ? do zimowego utrzymania. ❄ Ślisko na terenie...Opublikowany przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] Niedziela, 5 lutego 2023
Dramat mieszkańców Trzebini. Zniszczenia w domu pana Mieczysława

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Źródło: 60 kilometrów w 6 godzin. To weekendowa rzeczywistość kierowców na zakopiance
Nasi Partnerzy polecają