Bezdotykowo i na odległość. Pierwsza publiczna przychodnia w Łodzi wyposażona została w nowoczesne urządzenie do mierzenia temperatury

2020-11-30 14:37 GM
bezdotykowy termometr
Autor: mat. UML

Specjalny termometr trafił do przychodni przy Piłsudskiego 157. Urządzenie ustawione jest przy samym wejściu, by osoby z gorączką nie wchodziły do przychodni.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów, pomiar temperatury ciała wszystkich wchodzących do poradni wykonywany jest w sposób automatyczny, przez specjalne urządzenie ustawione przy wejściu. Wystarczy zbliżyć się do ekranu. Pomiar dokonywany jest z odległości 30-50 cm. Jest to pierwsza publiczna przychodnia wyposażona w taki sprzęt. Każda z 36 miejskich przychodni zdrowia przyjmuje teraz pacjentów. Przy wejściu do poradni mierzona jest temperatura, a pacjent musi być w maseczce ochronnej.

W bezdotykowy detektor gorączki już wcześniej wyposażone zostało łódzkie pogotowie. Niewielka szara skrzynka wykrycie podwyższonej temperatury alarmuje sygnałami sygnalizuje dźwiękowymi i świetlnymi. Podobne urządzenie trafiło też do miejskiego szpitala im. Jonschera.

Źródło: Bezdotykowo i na odległość. Pierwsza publiczna przychodnia w Łodzi wyposażona została w nowoczesne urządzenie do mierzenia temperatury
Nasi Partnerzy polecają