ferie

i

Autor: mat. pras.

Bezpieczne ferie. Warsztaty dla dzieci z policją

2022-01-24 15:36

Kontrole autokarów, warsztaty z zasad bezpieczeństwa dla uczniów, pogadanki z najmłodszymi. Łódzka policja przygotowuje się do ferii zimowych. O czym rodzice i dzieci powinni szczególnie pamiętać?

Gdy dziecko wyjeżdża autokarem na kolonie, warto umówić się z policją na kontrolę pojazdu -mówi Adam Dębiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Informacje o miejscach przeglądu autokaru znajdziemy na stronach KWP i komend powiatowych. Są tam też numery telefonów, pod które powinniśmy zadzwonić, by umówić się na konkretną datę i godzinę kontroli. Wykwalifikowani policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązują też na sankach, łyżwach czy nartach – zauważa A. Dębiński. – Pod żadnym pozorem dzieci nie powinny wchodzić na lód na zbiornikach otwartych – stawach czy jeziorach, bo lód może się załamać. Zjeżdżając ze stoku na sankach trzeba sprawdzić, czy zjazd nie prowadzi choćby na drogę, po której jeżdżą auta.

Gdy dziecko zostaje samo w domu, nie powinno nikomu obcemu otwierać drzwi. W tym roku ferie zimowe w Łodzi  potrwają  od 14. do 25. lutego.

Źródło: Bezpieczne ferie. Warsztaty dla dzieci z policją