Bionanopark chce przechowywać szczepionki na COVID-19

2020-12-03 13:42 GM
Bionanopark
Autor: mat. UML

Łódzki Bionanopark może być miejscem, w którym przechowywane będą szczepionki na COVID-19. Co więcej – miejska spółka proponuje też, by na jej terenie przeprowadzać szczepienia.

W specjalnych lodówkach, z temperaturą do minus 120 stopni Bionanopark jest w stanie pomieścić kilkanaście tysięcy dawek szczepionki wylicza prezes spółki Marek Cieślak. - Chłodnie mają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, wyposażone są w awaryjne zasilanie. Teraz przechowujemy tam różne medykamenty.

Spółka gotowa jest też do udostępnienia pomieszczeń na samą akcję szczepień. - Możemy przeznaczyć bezpieczne pomieszczenia dla personelu medycznego i pacjentów. Nasza spółka usytuowana jest w parku, także łatwo byłoby również o zachowanie dystansu społecznego.

To nie pierwszy raz, gdy Bionanopar włącza się do walki z koronawirusem. Od maja Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych wspiera przedsiębiorców. Bionanopark udostępniał już wcześniej swój sprzęt laboratoryjny na potrzeby diagnostyki COVID-19, a zatrudnieni w spółce naukowcy angażowali się w projekty wspomagające zwalczanie koronawirusa.

Źródło: Bionanopark chce przechowywać szczepionki na COVID-19
Nasi Partnerzy polecają