Pijany ojciec z 4-latkiem na placu zabaw

i

Autor: mat. policji

Łódzkie: Pijany ojciec z 4-latkiem na placu zabaw. Dziecko było przerażone zachowaniem ojca!

2021-07-09 13:31

Nie dość, że pijany wyszedł ze swoim dzieckiem na plac zabaw, to jeszcze podczas interwencji, groził policjantom... pozbawieniem życia. Wszystko to na oczach przerażonego 4-latka, który był zszokowany zachowaniem swojego taty. Teraz agresywny 34-latek może na dłużej rozstać się ze swoim dzieckiem i wolnością. Grozi mu 5 lat więzienia.

Zdarzenia miało miejsce 6 lipca 2021 roku po godzinie 16.00, w Rawie Mazowieckiej.

Dyżurny tamtejszej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości opiekował się dzieckiem na jednym z placów zabaw.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. W trakcie interwencji znany funkcjonariuszom z wcześniejszych konfliktów z prawem 34-letni mieszkaniec Rawy, trzymając swoje dziecko na rękach zachowywał się agresywnie - czytamy w komunikacie. - Nie wykonywał poleceń mundurowych, ubliżał im i groził pozbawieniem życia. W pewnym momencie przerażony zachowaniem swojego ojca 4-latek prosił policjantów, by to oni wzięli go na ręce. W tej sytuacji funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, a jego syna przekazali pod opiekę babci.

34-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie między innymi za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Raport z anteny 9.07, godz.10
Źródło: Łódzkie: Pijany ojciec z 4-latkiem na placu zabaw. Dziecko było przerażone zachowaniem ojca!