Teraz już nikt nieprawidłości nie znajdzie - tak o nowym systemie zliczania zachorowań na COVID-19 mówi Michał Rogalski [AUDIO]

2020-12-03 16:46 Natalia Wolniewicz
Michał Rogalski
Autor: Michał Rogalski

Czy dane Ministerstwa Zdrowia to dezinformacja?​ Tak twierdzi Michał Rogalski, mieszkający w Łodzi analityk danych, który od początku epidemii na własną rękę zbiera dane związane z przebiegiem epidemii.

Teraz już nikt nieprawidłości nie znajdzie - tak o nowym systemie zliczania zachorowań na COVID-19 mówi Michał Rogalski, analityk z Łodzi, który od początku epidemii prowadzi ogólnopolską bazę danych związanych z przebiegiem epidemii. Od 24 listopada wojewódzkie sanepidy przestały publikować informacje, w zamian za to powstał centralny system zliczający nowe zachorowania. Podmioty takie jak Michał zostały odcięte od informacji, a przy tym jak sam mówi możliwości sprawdzania rzetelności danych.

- Obywatele zostali odcięci od szczegółowych danych - mówi Michał Rogalski. - W nowej rządowej bazie danych jest wiele niedociągnięć i błędów - dodaje.

Z bazy danych Michała Rogalskiego korzystały między innymi polskie uczelnie, a także eksperci Uniwersytetu Warszawskiego modelujący przebieg zakażeń.

Tematem zajęła się Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Co o nowej rządowej bazie danych myśli Michał Rogalski?
Źródło: Teraz już nikt nieprawidłości nie znajdzie - tak o nowym systemie zliczania zachorowań na COVID-19 mówi Michał Rogalski [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają