Uwierzył, że na 24 godziny po wyjściu z więzienia może wszystko! Prawda była okrutna…

i

Autor: KMP Łódź

Uwierzył, że na dobę po wyjściu z więzienia jest nietykalny! Rzeczywistość była okrutna…

2021-06-30 11:57

Funkcjonariusze w Łodzi zatrzymali 46-latka, który grożąc przypadkowemu mężczyźnie pozbawieniem życia, zabrał mu telefon komórkowy oraz słuchawki. Okazało się, że sprawca popełnił przestępstwo zaledwie 13 godzin po opuszczeniu więzienia.

 Funkcjonariusze w nocy z 24 na 25 czerwca podczas rozmowy z pokrzywdzonym, młodym mężczyzną ustalili, że napastnik grożąc pozbawieniem życia, zabrał mu telefon komórkowy oraz słuchawki. Agresor po zabraniu łupów uciekł w kierunku alei Politechniki.

19-latek dokładnie opisał ubiór napastnika. Oświadczył policjantom, że jest w stanie rozpoznać sprawcę. Stróże prawa zaprosili pokrzywdzonego do radiowozu i wspólnie zaczęli przeszukiwać okoliczny teren.

"Podejrzewanego, który odpowiadał rysopisowi, zauważyli przy skrzyżowaniu ulic Radwańskiej i Politechniki. Natychmiast podbiegli do potencjalnego sprawcy. Mężczyzna był pobudzony, agresywny i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Łodzianin potwierdził, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą przestępstwa"

- relacjonują policjanci. 

Co ciekawe, zatrzymany był święcie przekonany, że nic mu nie grozi. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom z IV Komisariatu Policji, że był pewny, że przez jeden dzień po wyjściu z zakładu karnego można popełnić przestępstwo bez żadnych konsekwencji. Minęło 13 godzin odkąd opuścił więzienne mury, zatem jego zdaniem, miał jeszcze trochę czasu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. W związku z tym, że działał w warunkach multirecydywy najbliższe 18 lat może spędzić za kratkami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Potworny wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób
Źródło: Uwierzył, że na dobę po wyjściu z więzienia jest nietykalny! Rzeczywistość była okrutna…