Olsztyn. Ruszają wzmożone kontrole pasażerów w komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty!

i

Autor: UM Olsztyn - M. Kierul Olsztyn. Ruszają wzmożone kontrole pasażerów w komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty!

Olsztyn. Ruszają wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty!

2021-11-19 8:19

Od piątku (19 listopada) w komunikacji miejskiej w Olsztynie należy spodziewać się więcej kontroli policji, straży miejskiej oraz kontrolerów ZDZiT. Głównie będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust przy użyciu maseczki. Za jej brak grozi mandat.

Brak maseczek w sklepach, galeriach handlowych, kinach - to w Olsztynie powszechny widok. Nie lepiej jest w środkach komunikacji zbiorowej. W związku z tym od piątku (19 listopada) policja wspólnie ze strażą miejską oraz kontrolerami ZDZiT będą jeszcze częściej sprawdzać przestrzeganie pandemicznych przepisów przez pasażerów.

- Dostajemy sygnały od zaniepokojonych pasażerów z prośbą o interwencję - przyznaje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Od najbliższego piątku (19 listopada) Policja wspólnie ze Strażą Miejską oraz kontrolerami ZDZiT będą jeszcze częściej sprawdzać przestrzeganie pandemicznych przepisów przez pasażerów. Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podróżujących.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe w pojazdach transportu zbiorowego. Przypominają o tym specjalne plakaty na drzwiach oraz komunikaty głosowe oraz na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach. Brak przestrzegania przepisów może skutkować mandatem.

CZYTAJ TEŻ: Cyber Monday 2021. Kiedy wypada w Polsce wielkie święto promocji? [DATA, LISTA SKLEPÓW]

- Przypomnijmy, że Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oraz operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Konsorcjum Meteor/Irex-3 przykładają szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Dezynfekowane są zarówno autobusy, tramwaje, jak również biletomaty - informuje ZDZiT.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Ruszają wzmożone kontrole w komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty!