Olsztyn. Wiadomo już, gdzie stanie rzeźba "Macierzyństwo". Miasto podało wyniki sondy

Olsztyn. Wiadomo już, gdzie stanie rzeźba Macierzyństwo. Miasto podało wyniki sondy
Autor: UM Olsztyn Olsztyn. Wiadomo już, gdzie stanie rzeźba "Macierzyństwo". Miasto podało wyniki sondy

Mieszkańcy zdecydowali, gdzie swoje nowe miejsce znajdzie rzeźba "Macierzyństwo" z 1978 roku autorstwa Kazimierza Zielińskiego. W ankiecie oddano 1876 głosów, z czego najwięcej padło na Skwer przy skrzyżowaniu ulic: Jagiełły i Konopnickiej, pobliże Dworca Zachodniego oraz Domu Samotnej Matki. To właśnie tam niebawem zostanie ustawiona.

Miasto za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o wynikach przeprowadzonej w ostatnim czasie sondy, w której mieszkańcy Olsztyna mieli wybrać nowe miejsce dla rzeźby "Macierzyństwo". W ankiecie między 31 marca a 15 kwietnia oddano 1876 niezdublowanych głosów. Najwięcej osób głosowało na Skwer przy skrzyżowaniu ulic: Jagiełły i Konopnickiej, pobliże Dworca Zachodniego oraz Domu Samotnej Matki: 980 (52,2 proc.). Na Park Podzamcze z kolei 501 osób (26,7 proc.) na Park Podzamcze, a 395 (21,1 proc.) na skwer nieopodal DH Manhattan przy ul. Kościuszki.

Raport z anteny 16.04, godz.10

Dzieło "Macierzyństwo" jest jednym z dwóch, jakie są w naszym mieście. Jedno znajduje się na placu przed ratuszem, druga natomiast do niedawna była ustawiona przed (nieistniejącym od niedawna) hotelem koło dworca. W związku z rozbiórką tego obiektu miasto zdecydowało o przeniesieniu rzeźby w inne miejsce.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Wiadomo już, gdzie stanie rzeźba "Macierzyństwo". Miasto podało wyniki sondy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany