Zmiana organizacji ruchu i postępy prac na ul. Zwierzynieckiej

i

Autor: PIM Zmiana organizacji ruchu i postępy prac na ul. Zwierzynieckiej

Droga rowerowa przy ul. Zwierzynieckiej: od czwartku zmiany w organizacji ruchu!

2022-02-16 9:19

Wzdłuż ul. Zwierzynieckiej powstaje nowa droga rowerowa. Od listopada prace toczą się na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej, w północnej części ulicy. W związku z postępem inwestycji, na 17 lutego planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu.

Zakończyły się już prace spółki Aquanet, która w ramach koordynacji inwestycji na ul. Zwierzynieckiej przebudowywała sieć wodociągową na odcinku między ul. Mickiewicza a ul. Gajową.

17 lutego (czwartek) zmieni się organizacja ruchu. Konieczne jest wyłączenie z ruchu skrzyżowania ulic Mickiewicza i Zwierzynieckiej, a także fragmentu ul. Zwierzynieckiej na odcinku od ul. Zeylanda do ul. Gajowej. Objazdy wytyczone zostaną ulicami: Zeylanda, Bukowską, Kraszewskiego i Sienkiewicza. Możliwy będzie dojazd do posesji na odcinku ul. Mickiewicza od ul. Sienkiewicza do Zwierzynieckiej. Wyłączony zostanie też kontraruch rowerowy na ul. Mickiewicza, między ul. Sienkiewicza a Zwierzyniecką z uwagi na brak możliwości wjazdu z ul. Mickiewicza w Zwierzyniecką. Objazd dla rowerzystów wyznaczony zostanie ulicami Sienkiewicza i Gajową. Należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

Budowana droga rowerowa wzdłuż ul. Zwierzynieckiej będzie dwukierunkowa. Powstanie nie tylko infrastruktura rowerowa, ale również kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, zatoka autobusowa. Przebudowane zostaną także zjazdy i wyspy rozdzielające na ulicy. Nawierzchnia jednego pasa jezdni ul. Zwierzynieckiej zostanie wymieniona, a skrzyżowanie z ul. Mickiewicza będzie wyniesione. Wykonawca, wraz z przedłużeniem wyspy stanowiącej peron przystanku tramwajowego, wydzieli także miejsce na azyl dla pieszych i rowerzystów. Na odcinku pomiędzy ulicami Mickiewicza i Gajową zaprojektowano nasadzenia drzew, zieleń niską i małą architekturę. W ramach całej inwestycji poprawi się czytelność organizacji ruchu za sprawą nowego oznakowania poziomego. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Droga rowerowa przy ul. Zwierzynieckiej: od czwartku zmiany w organizacji ruchu!