Historia z klocków Lego na MTP! Jedyna taka wystawa!

2021-10-19 16:41

Historie zbudowane z klocków Lego będzie można od piątku oglądać na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Półtora miliona klocków Lego z całego świata, trzy i pół roku budowania, by powstała jedyna taka wystawa na świecie! Od piątku na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można wybrać się w historyczną podróż po najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski, zbudowanych z klocków Lego.

Zaczynamy od Biskupina, przez bitwę pod Grunwaldem, Jasną Górę, Kraków, wybuch II wojny światowej i kończymy na Stoczni Gdańskiej. Burzliwa historia państwa polskiego, ale chcieliśmy pokazać ją w taki przystępny dla dzieci i młodzieży sposób

mówi współtwórca wystawy Krzysztof Tobolski. Wystawa powstała całkowicie od zera. Każda makieta została najpierw zaprojektowana, a następnie wykonana w skali 1:50.

Jedziemy do miejsca wybranego przez nas. Robimy ok. zdjęć, wrzucamy je do programu, który oblicza ile i jakich klocków będziemy potrzebowali. Zamawiamy elementy w internecie, segregujemy, no i najlepsza część, czyli budowanie

dodaje Marcin Tobolski. Największą makietą wystawy jest Bitwa pod Grunwaldem, do budowy której wykorzystano ponad 12 tysięcy koni z klocków Lego. Wystawa na MTP będzie dostępna od piątku.

Halloweenowe ciasteczka
Źródło: Historia z klocków Lego na MTP! Jedyna taka wystawa!