WIADOMOŚCI

Lime rozpoczyna kolejny sezon w Poznaniu. E-hulajnogi wracają po zimowej przerwie

2024-02-23 11:02

Nowy sezon e-hulajnóg Lime rozpocznie się już 26 lutego. To szósty rok obecności tej firmy w Polsce. W 2023 mieszkańcy Poznania dzięki tym pojazdom mieli uniknąć ponad 84 tys. podróży samochodem, co pozwoliło zredukować poziom CO2 o 130 ton.

E-hulajnogi Lime w Poznaniu. Czy poznaniacy chętnie korzystają z hulajnóg elektrycznych?

Ponad 84 tysiące przejazdów - tyle razy poznaniacy korzystali z hulajnóg elektrycznych Lime w 2023 roku. - E-hulajnogi Lime szybko zyskały wiernych użytkowników wśród mieszkańców Poznania. Wierzymy, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej powiększymy naszą społeczność entuzjastów mikromobilności. Poczyniliśmy znaczne inwestycje we flotę oraz oprogramowanie, tak aby przede wszystkim zapewnić użytkownikom Lime bezpieczeństwo, a także komfort z jazdy naszymi e-hulajnogami – komentuje Damian Kupczak, senior operations manager w Lime.

E-hulajnogi Lime w Polsce. Kod rabatowy na darmowy przejazd hulajnogą elektryczną Lime

Obecnie firma Lime w swojej flocie w Polsce ma ponad 23 000 pojazdów. Sezon 2024 będzie szóstym rokiem działalności tej marki w Polsce. Z okazji powrotu po zimowej przerwie firma przygotowała specjalny kod rabatowy dla mieszkańców Poznania -  LIME2024PL. Uprawnia on do jednego 10-minutowego bezpłatnego przejazdu pomiędzy 26 lutym a końcem kwietnia.

Jak wypożyczyć hulajnogę Lime? Nowe zasady parkowania hulajnóg elektrycznych

- Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS, oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji - wyjaśnia operator.

Od pierwszego kwietnia 2024 r. w obszarze Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania należy parkować e-hulajnogi przy punktach hop&go.

Zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi w Polsce

Firma Lime opracowała 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:⦁ Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.⦁ Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.⦁ Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. ⦁ Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.⦁ Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Najlepsze trasy rowerowe w Wielkopolsce!

Źródło: Lime rozpoczyna kolejny sezon w Poznaniu. E-hulajnogi wracają po zimowej przerwie