Niebezpieczne zdarzenie w Poznaniu. Nastolatkowie wskakują na tramwaje

i

Autor: MPK Poznań, Instagram/poznan_moment

NA SYGNALE

Niebezpieczne zdarzenia w Poznaniu. Dzieci wskakują na tramwaje podczas jazdy [ZDJĘCIA]

2024-02-24 14:22

W ostatnich godzinach doszło do kilku podobnych zdarzeń. Nastolatkowie wskakują na tył tramwaju i w ten sposób przemieszczają się po Poznaniu. Takie zachowania poważnie zagraża zdrowiu, a nawet życiu tych młodych ludzi.

Dzieci wskakują na tył tramwaju podczas jazdy. Niebezpieczne zjawisko w Poznaniu

W ostatnich godzinach doszło do kilku takich niebezpiecznych zdarzeń. W mediach społecznościowych konto poznan_moment zamieściło dwa nagrania, na których widać młodych ludzi trzymających się - od zewnątrz - tylnej szyby w tramwajach. Pojazdy są w ruchu.

Jeden z filmów powstał na Moście Teatralnym, gdzie dwoje dwóch nastolatków z tornistrami na plecach, podróżuje w ten nieodpowiedzialny sposób tramwajem linii 14. Po kilku godzinach podobne zdarzenie - tym razem z udziałem jednego chłopaka, też z plecakiem - zarejestrowano w innym rejonie miasta. Młody człowiek był doczepiony do tramwaju linii 6.

To skrajnie niebezpieczne zachowanie. Apelujemy do rozsądek zarówno tych młodych ludzi, ale także - i to przede wszystkim - dorosłych świadków takich zdarzeń!

Młodzi ludzie podróżują na zderzakach tramwajów w Poznaniu. Mamy komentarz MPK Poznań

- Służby MPK Poznań obserwują - głównie poprzez filmy zamieszczane na portalach internetowych – niebezpieczną modę, związaną z jazdą najczęściej nieletnich osób na zewnętrznych elementach tramwaju, zwykle na tylnym zderzaku. To igranie ze śmiercią! Dlatego apelujemy o rozsądek. Jazda na zewnątrz tramwaju to śmiertelnie niebezpieczna rozrywka. Osunięcie się ze zderzaka, upadek na torowisko, uderzenie głową w szynę może zakończyć się tragedią. A trzeba mieć na uwadze, że osoby podróżujące w ten sposób mogą ucierpieć również w sytuacji kolizji tramwaju z innym uczestnikiem ruchu - przekazała nam Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

- Motorniczy prowadzący tramwaj nie jest w stanie zauważyć pasażera na tylnym zderzaku, nie ma więc możliwości zareagować. Mogą to zrobić jednak inni uczestnicy ruchu, także piesi i pasażerowie. Dlatego apelujemy o to, aby zgłaszać – chociażby na numer alarmowy policji bądź Centrali Nadzoru Ruchu – takie zdarzenia. Spółka ze swojej strony poinformowała prowadzących pojazdy o takich sytuacjach, jest też w kontakcie z policją, przede wszystkim, aby zapobiegać podobnym zdarzeniom, a być może i tragedii. Z uwagi na to, że na filmach krążących w sieci na zderzakach tramwajów widoczne są przede wszystkim osoby bardzo młode prosimy też rodziców o porozmawianie z dziećmi zanim dojdzie do tragedii - zaapelowała.

Katarzynki 2023. Wyjątkowa parada zabytkowych tramwajów w Poznaniu

Źródło: Niebezpieczne zdarzenia w Poznaniu. Dzieci wskakują na tramwaje podczas jazdy [ZDJĘCIA]