W Poznaniu odbędzie się koncert... tylko osób zaszczepionych!

Koncert
Autor: pixabay.com Wincentiada 2021 i Pożegnanie Wakacji! Koncertowy weekend przed nami!

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym 4 września w ramach cyklu #Na Falach. Tym razem scenę nad Jeziorem Strzeszyńskim wypełnią dźwięki muzyki młodego pokolenia. Koncert dedykowany jest osobom zaszczepionym - to forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii Covid-19.

Poznań obecnie mieści się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych - to 63 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców.

- Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję.

Koncert #NaFalach składać się będzie z dwóch występów. W pierwszym z nich na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. Paulina Przybysz pojawi się w Poznaniu w podwójnej roli. Po swoim pełnowymiarowym koncercie wystąpi w składzie Albo Inaczej. To wyjątkowy projekt, w którym bierze udział wielu artystów i artystek. Interpretują oni tekst najbardziej znanych hip-hopowych utworów w nowych przygotowanych specjalnie dla nich aranżacjach. Pod szyldem Alkopoligamii ukazały się już trzy wydawnictwa z tej serii. Do najpopularniejszych utworów należą między innymi Jest Jedna Rzecz Peji w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Bez ciśnień Zipery w wersji Beaty Kozidrak czy Czerwona Sukienka Fisza zaśpiewana przez Justynę Święs. 

Organizacja koncertu to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i jego Młodzieżowej Rady.

- Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. - Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na COVID-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: "zaszczep się i bądź bliżej muzyki", zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej  decyzji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Na wydarzenie należy zabrać certyfikat szczepienia - tylko on będzie uprawniał do wejścia w strefę koncertową. Osoby, które mają medyczne przeciwwskazania do szczepień, będą mogły posłuchać koncertu w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni - wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia. 

Źródło: W Poznaniu odbędzie się koncert... tylko osób zaszczepionych!
Nasi Partnerzy polecają