Tramwaj linii nr 16 / zdj. ilustracyjne

i

Autor: ZTM Poznań

Zamach na motorniczego w "szesnastce"? Szyba w kabinie została rozbita na kawałki!

2021-01-07 11:06

Szyba tramwaju, który jechał przez centrum Poznania, została niespodziewanie wybita - i to tuż nad głową motorniczego. Policja ustala teraz, co było przyczyną zdarzenia.

Szyba w kabinie motorniczego, który wczoraj kierował szesnastką, rozleciała się w drobne kawałki - i to tuż nad głową mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że to nie wyrzut kamienia spod kół tramwaju był przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia, mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Z informacji, które zostały nam przekazane, wynika, że najprawdopodobniej ktoś przy użyciu broni pneumatycznej ostrzelał jadący tramwaj. Została przestrzelona jedna z szyb. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawą zajmą się teraz policjanci ze Starego Miasta, którzy przesłuchają teraz motorniczego i ewentualnych świadków tego zdarzenia, którzy mogli coś widzieć. Przeanalizują tez monitoring - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Do zdarzenia doszło w środę po szesnastej, kiedy tramwaj jechał z placu Bernardyńskiego w stronę Wrocławskiej. To nie pierwsza taka sytuacja na poznańskim torowisku, która mogła zakończyć się tragicznie. Kilka lat temu na trasie PESTKi, 22-letni mężczyzna strzelał z wiatrówki do tramwajów linii nocnych. Został schwytany.

Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...