ZOO Poznań WKRÓTCE ZOSTANIE OTWARTE! Będą jednak ograniczenia! [SZCZEGÓŁY]

Tygrys syberyjski
Autor: Wikimedia Commons Tygrys syberyjski w łódzkim zoo

Poznańskie ZOO pozostaje zamknięte od kilku tygodni. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Dyrekcja ogrodu przekazała jednak bardzo dobre informacje. Wkrótce zostanie on ponownie otwarty dla zwiedzających. Na terenie ZOO będzie obowiązywał jednak szereg obostrzeń. Jakich? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że poznańskie ZOO kilka tygodni temu zostało zamknięte dla zwiedzających. Wszystko dlatego, że pracownicy ogrodu brali zwolnienia lekarskie lub opiekę na dzieci, które nie mogły chodzić do żłobków i przedszkoli. Powodem było też nieodpowiedzialne zachowanie zwiedzających, którzy notorycznie łamali nakaz noszenia maseczek na terenie poznańskiego ZOO. Ostatnie informacje mówiły o tym, że ZOO zamknięte będzie do 25 kwietnia. Mamy jednak bardzo dobre informacje. Ogród zoologiczny w Poznaniu zostanie wkrótce ponownie otwarty. Kiedy? 

Małe sokoły urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni!

Poznań ZOO: Ponowne otwarcie już wkrótce! 

Dyrekcja ogrodu zoologicznego w Poznaniu poinformowała, że zostanie on otwarty dla zwiedzających w poniedziałek, 26 kwietnia. ZOO będzie otwarte w godzinach 9:00 - 19:00. Także w dni świąteczne i podczas majówki. 

Jednocześnie poznańskie ZOO informuje, że na jego terenie nadal będzie obowiązywał szereg obostrzeń. Oto najważniejsze informacje:

  • Wkrótce zostanie ponownie uruchomiona sprzedaż biletów online - zachęcamy Państwa do kupowania biletów tym sposobem, by uniknąć stania w kolejce, szczególnie z powodów bezpieczeństwa. Biletów nie trzeba drukować, wystarczy kod telefonie. 
  • Na naszym terenie nadal obowiązywać będą obostrzenia z powodu pandemii - obowiązek noszenia maseczek i zachowanie dystansu, część ekspozycji jest wyłączona z możliwości zwiedzania (pawilon zwierząt nocnych, chata tygrysa, dział drapieżnych) W budynku słoniarni obowiązuje ograniczenie liczby osób przebywających naraz, ale słonie większość dnia spędzają na zewnątrz na wybiegu.
  • W kolejce kursującej po naszym terenie będzie obowiązywało ograniczenie liczby pasażerów. Punkty gastronomiczne na naszym terenie będą prowadzić sprzedaż na wynos bez możliwości spożycia przy stolikach w lokalu.
  • Nowe inwestycje - nowy dom dla żyraf i nosorożców oraz nowy wybieg dla uratowanych tygrysów - nie są jeszcze zamieszkałe przez nowych mieszkańców. Na wybiegu tygrysów trwają jeszcze prace budowlane, nosorożce nie mogą przyjechać z zagranicy z powodu utrudnień pandemicznych na granicach. 
  • Na drogach Nowego Zoo w kilku miejscach występują  utrudnienia  - bardzo za nie przepraszamy. Prowadzone roboty budowlane to inwestycja podłączenia zoo do sieci wodociągowej, roboty potrwają do końca roku.

QUIZ. Do tych legendarnych programów zasiadała cała Polska. Wstyd nie zdobyć przynajmniej 5 punktów!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. W której stacji telewizyjnej emitowany był program "Idź na całość"?
Źródło: ZOO Poznań WKRÓTCE ZOSTANIE OTWARTE! Będą jednak ograniczenia! [SZCZEGÓŁY]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany