Radomiak Radom

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Znakomita passa dalej trwa. Radomiak wygrywa w Krakowie

2021-11-26 22:54

W meczu 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom wygrywa na wyjeździe z Wisła Kraków 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Karol Angielski. Dla podopiecznych Dariusza Banasika był to 8 wygrany mecz w tym sezonie, a 5 z rzędu.

W drużynie z Radomia zabrakło dwóch podstawowych graczy Nascimento i Machado. Ten pierwszy nabawił się kontuzji. a drugi pauzował za kartki. Szansę dostali za to Tiago Matos i Mario Rondon.

Na bramkę Radomiaka nie trzeba było długo czekać już w drugiej minucie faulowany w polu karnym został Karol angielski. Po dłuższej analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał napastnik Radomiaka Karol Angielski. Dla piłkarza był to już 7 gol w tym sezonie. Pod koniec pierwszej połowy drużyna Białej Gwiazdy miał kilka sytuacji żeby wyrównać m.in Hanousek czy Skvarka. Jednak ostatecznie to Radomiak schodził na przerwę z prowadzeniem.

Po przerwie trener Białej Gwiazdy zdecydował się na zmiany. Boisko opuścił Plewka i Młyński, a na ich miejsce weszli Starzyński i Kuvelić. Mimo kilku sytuacji nie udało im się doprowadzić do remisu. Również piłkarze Radomiak mimo dwóch 100% sytuacji nie podwyższyli prowadzenia. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Tym samym podopieczni Dariusz Banasika dopisują sobie na konto ósme zwycięstwo i awansują na 4 miejsce w tabeli. Jeśli Raków przegra jutro (27 listopada) z Zagłębiem to Radomiak utrzyma się na tym miejscu do następnej kolejki.

Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1 (0:1)Karol Angielski 6 (k)

Wisła: 31. Mikołaj Biegański - 20. Konrad Gruszkowski (87, 7. Dor Hugi), 17. Serafin Szota, 4. Maciej Sadlok, 15. Matej Hanousek - 40. Yaw Yeboah, 8. Aschraf El Mahdioui, 80. Patryk Plewka (46, 21. Nikola Kuveljić), 92. Michal Skvarka (69, 91. Felicio Brown Forbes), 11. Mateusz Młyński (46, 54. Piotr Starzyński) - 9. Jan Kliment.

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (76, 3. Artur Bogusz), 11. Michał Kaput, 22. Tiago Matos (66, 55. Meik Karwot), 99. Mario Rondon (90, 4. Maciej Świdzikowski) - 13. Maurides, 19. Karol Angielski (75, 2. Thabo Cele).

Żółte kartki: Kuveljić - Abramowicz, Karwot.