Grójec ma książkomat

2022-01-05 18:19 AD
książkomat w Grójcu
Autor: Archiwum GOK w Białobrzegach

Nie straszny dla nich ewentualny lock down. Miejska Biblioteka w Grójcu będzie mogła działać, nawet w wypadku zaostrzenia zasad sanitarnych. To za sprawą książkomatu, który od niedawna stoi przed Grójeckim Ośrodkiem Kultury.

Jak przyznaje Kinga Majewska dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki w Grójcu, pomysł narodził się w czasie ubiegłorocznego lockdownu, ale realizację odłożono w czasie ze względu na koszty. Zakup urządzenia oszacowano na sto tysięcy złotych. 

- Czytelnicy bardzo narzekali kiedy, z powodu pandemii, biblioteka była tak długo zamknięta. Teraz jesteśmy w stanie wypożyczać książki, nawet w razie kolejnego locdownu - wyjaśnia Kinga Majewska. 

Działanie ksiażkomatu porównuje do paczkomatu. Należy zalogować się przez internet na swoje konto biblioteczne, zamówić książki, filmy lub audiobooki i poczekać na potwierdzenie, że są gotowe do odbioru w książkomacie. Takie wiadomości grójecka książnica rozsyła mailem lub smsem. 

Książkomat jednak znajduje się nie przed biblioteką ale przy ulicy Piłsudskiego przed wejściem do Grójeckiego Ośrodka Kultury. 

- To najlepsza lokalizacja. Biblioteka znajduje się w centrum ale mimo wszystko nie w tak uczęszczanym miejscu, a my chcieliśmy by każdemu czytelnikowi było po drodze.  Tu bardzo blisko jest także dworzec, sklepy, dom kultury. Bardzo dziękujemy dyrekcji GOKu za umożliwienie ustawienia książkomatu właśnie w tym miejscu - wyjaśnia Kinga Majewska. 

Źródło: Grójec ma książkomat
Nasi Partnerzy polecają