Ile osob zdaje egzamin na prawo jazdy w Radomiu. My już wiemy!

2020-12-30 14:40 Wojtek Wójcikowski

Spadła liczba zdających, a wyniki zdawalności nieznacznie się poprawiły. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu podsumowuje rok 2020. Egzamin teoretyczny zdaje średnio co drugi zdający zaś praktyczny co trzeci. Najmłodsi i najstarsi kierowcy szkolili się za to na torze w Modlinie

Pandemiczny rok odbił się dość mocno na działalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Od marca do maja nie odbywały się egzaminy teoretyczne i praktyczne, co przełożyło się na liczbę osób, które otrzymały wymarzone prawo jazdy.

- Rzeczywiście zmniejszyła nam się liczba chętnych na egzaminy - na egzamin teoretyczny o 4 tysiące, natomiast o egzamin praktyczny o 7 tysięcy - mówi Marcin Ciążkowski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Jeżeli chodzi o zdawalność to nasz ośrodek mieści się w średniej krajowej. Egzamin teoretyczny zdaje 55% osób, natomiast egzamin praktyczny -35%. Co ciekawe w tym roku nieznacznie się poprawiła.  Teraz egzaminy odbywają się normalnie. Zapisy i opłaty na egzamin przyjmujemy w formie online. W naszym ośrodku - tak jak wszędzie- wymagana jest dezynfekcja dłoni. Jeśli chodzi o egzamin praktyczny to zarówno zdający jak i egzaminator muszę mieć maseczkę, bądź przyłbicę. Dodatkowo nasze samochody są na bieżąco ozonowane.

Kierowcy na torze

Z powodu pandemii Ośrodek Ruchu Drogowego musiał odwołać wiele akcji promujące bezpieczeństwo na drodze. Jednak udało się przeprowadzić szkolenia dla najmłodszych i najstarszych kierowców na torze w Modlinie.

- Przeszkoliliśmy 100 kierowców. Seniorów powyżej 60 roku życia i najmłodszych kierowców w wieku 18-24. Z reguły osoby biorące udział w kursach doskonalających technikę jazdy sa bardzo zadowolone. Często mówią, że chętnie wzięłyby udział raz jeszcze. Jednak takiej możliwości nie ma. W przyszłym roku będziemy mieć 250 takich szkoleń - mówi Marcin Ciążkowski.

W przyszłym roku WORD zamierza także organizować kursy doskonalające technikę jazdy dla kierowców w wieku 24-59. Projekt ma być realizowany z budżetu obywatelskiego województwa mazowieckiego

Źródło: Ile osob zdaje egzamin na prawo jazdy w Radomiu. My już wiemy!
Nasi Partnerzy polecają