Wiktoria Gadajska

Autor: Artur Błasiński

Lekkoatletyka: Wiktoria Gadajska z rekordem Polski

2021-09-27 12:24

Radomska lekkoatletka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U 16​ w Karkonoszch. Startując po raz 3 w swojej karierze na dystansie 300 m przez płotki została Mistrzynią Polski oraz rekordzistką kraju z wynikiem 43,17 s.

Podczas zawodów bliski medalu był Piotr Abramczyk, który w biegu na 1000 m przez przeszkody z wynikiem 2,45,84 zajął 4 miejsce. W tym samym biegu Alan Tomczak zajął 8 miejsce uzyskując czas 2,55,94. Ich koleżanka klubowa Julia Walczak wygrywając swoją serie z wynikiem 3,15,17 zajęła 5 miejsce na dystansie 1000 m przez przeszkody. Również 5 miejsce na 2000 m uzyskała Amelia Karolak z wynikiem 6,47,89. W biegu na 1000 m Jakub Abramczyk uzyskał wynik 2,43,43 zajmując tym sposobem 7 miejsce. W kolejnym biegu na 300 m przez płotki Lena Wilczyńska uzyskała wynik 47,52 s, co zagwarantowało tej młodej zawodniczce 11 wynik na zawodach. Maciej Bednarczyk w biegu na 110 m przez płotki uzyskała wynik 16,46, co dało mu 11 miejsce. Wszyscy radomscy lekkoatleci wrócili z rekordami życiowymi.

Źródło: Lekkoatletyka: Wiktoria Gadajska z rekordem Polski