Mazowsze przeszkoli lekarzy. Rusza szkolenie "COVID od A do Z"

2021-04-12 9:31 Kinga Furch
lekarz
Autor: źródło: pixabay.com

Zarząd województwa mazowieckiego razem z Okręgową Izbą Lekarską przeprowadzi szkolenie medyków z Mazowsza pod kątem opieki nad pacjentami chorymi na COVID-19. W szkoleniu udział ma wziąć 3 tysiące lekarzy.

Ma zostać przeszkolonych nawet 3 tysiące lekarzy z Mazowsza. Ruszyły zapisy na szkolenie "Covid od A do Z". W jednym ​spotkaniu online może wziąć udział 450 medyków

Szkolenia organizuje zarząd województwa wspólnie z Okręgową Izbą Lekarską. To w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Trzecia fala pandemii najlepiej pokazała w jak trudnej sytuacji znajduje się obecnie ochrona zdrowia. Nie chodzi tu o sprzęt czy wolne łóżka w szpitalach. Głównym problemem staje się brak wystarczającej liczby wykwalifikowanych lekarzy. Stąd nasza propozycja zorganizowania szkoleń. Chcemy przeszkolić aż 3 tysiące lekarzy z Mazowsza - mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Szkolenie będą prowadzić anestezjolodzy, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej oraz rehabilitanci. Udział w szkoleniu mogą wziąć medycy wszystkich specjalizacji.

Tematyka to COVID od A do Z, co oznacza, że poruszane będą zarówno podstawowe zagadnienia jak objawy, jakie leczenie wdrożyć, ale również i te dotyczące kwalifikacji pacjenta do OIT czy rehabilitacji pocovidowej. Zachęcam wszystkich lekarzy do aktywnego zgłaszania się. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich - dodaje Elżbieta Lanc.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w poniedziałek, 19 kwietnia.

Źródło: Mazowsze przeszkoli lekarzy. Rusza szkolenie "COVID od A do Z"
Nasi Partnerzy polecają