Na Waryńskiego i Wyszyńskiego zapłacisz za parkowanie

2021-08-16 11:47 Wojtek Wójcikowski
parking Waryńskiego
Autor: Wojciech Wójcikowski

​Nie ma wyjścia trzeba płacić. Od dziś kierowcy będą musieli zapłacić za postój na Waryńskiego i Wyszyńskiego. Ulice na początku roku włączono do strefy płatnego parkowania, a teraz zakończyły się tam roboty prowadzone przez Wodociągi miejskie. Opłata za postój pozostaje niezmienna.

W styczniu na mocy uchwały rady miejskiej do strefy płatnego parkowania dołączono trzy ulice: 25 Czerwca (pomiędzy rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego), Malczewskiego (pomiędzy placem Kazimierza Wielkiego a ulicą Kelles-Krauza) oraz Niedziałkowskiego (pomiędzy ulicami Żeromskiego a Kelles-Krauza). Opłaty zaczęły być na nich pobierane od 28 kwietnia - po zainstalowaniu nowych parkomatów. Formalnie włączono wspomnianą uchwałą do strefy również całe ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego. Ze względu na roboty Wodociągów Miejskich w Radomiu i związane z tym ograniczenia w ruchu wciąż jednak nie trzeba tam płacić za postój pojazdów. Jednak od dzisiaj trzeba będzie płacić. Wtedy przy obydwu drogach zostaną uruchomione parkomaty. Ulica Wyszyńskiego pozostanie jednokierunkowa w stronę Waryńskiego, bo po jednej stronie są miejsca postojowe.

- Strefa musi się powiększać, takie są wnioski mieszkańców. Ta rotacja na miejscach parkingowych jest większa na tych ulicach gdzie jest strefa płatnego parkowania i po prostu jest łatwiej zaparkować - mówi Mateusz Tyczyński wiceprezydent Radomia.

Opłaty będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, kwadrans postoju to koszt 60 groszy.

Źródło: Na Waryńskiego i Wyszyńskiego zapłacisz za parkowanie
Nasi Partnerzy polecają